• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Bülbül Deresi ve Civil Deresi Temizlendi

Bülbül Deresi ve Civil Deresi Temizlendi

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde bulunan Bülbül Deresi ve Civil Deresi’nde yaptıkları ıslah ve temizlik çalışmalarıyla vatandaşların takdirini kazandı. Altınordu ilçesinde denize dökülen Bülbül Deresi ve Civil Deresi’nde Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan ıslah, temizlik ve düzenleme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında, özellikle aşırı yağışların ardından dere yataklarında biriken taş, toprak vb. malzemelerle bitki artıkları, iş […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde bulunan Bülbül Deresi ve Civil Deresi’nde yaptıkları ıslah ve temizlik çalışmalarıyla vatandaşların takdirini kazandı.

Altınordu ilçesinde denize dökülen Bülbül Deresi ve Civil Deresi’nde Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan ıslah, temizlik ve düzenleme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında, özellikle aşırı yağışların ardından dere yataklarında biriken taş, toprak vb. malzemelerle bitki artıkları, iş makineleri ve kamyonlar vasıtasıyla temizlendi.

700 KAMYON MALZEME ÇIKARILDI

Bülbül Deresi’nde yapılan temizlik çalışmalarında dere yatağından 15 bin 400 m3e denk gelen 700 kamyon yükü malzeme çıkarıldı. Dere yatağında bulunan havuzların deforme olan ızgaraları da yenileriyle değiştirildi. Civil Deresi’nde ise eski karayolları arazisinden sivil savunma köprüsüne kadar olan 1,5 km’lik alanda dere yatağı ıslah çalışmaları yapıldı. Gerçekleştirilen temizlik ve ıslah çalışmalarıyla dere yataklarının sığlaşması ve kötü koku yaymasının önüne geçildi.

DERE YATAKLARINDAKİ KİRLİLİK ORTADAN KALKTI

Vatandaşlar dere yataklarında yapılan temizlik çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Özellikle aşırı yağışlarla birlikte yüksek kesimlerden şehir merkezine doğru taşınan çeşitli maddeler zamanla çevre kirliliğine neden oluyordu. Yapılan çalışmaların ardından, derelerimizde hem görüntü kirliliği ortadan kalktı hem de olası kötü kokuların ortaya çıkmasının önüne geçildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır