Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Bülbül Deresi ve Civil Deresi Temizlendi

Bülbül Deresi ve Civil Deresi Temizlendi
  • GENEL
  • 25 Ocak 2017
  • Bülbül Deresi ve Civil Deresi Temizlendi için yorumlar kapalı
  • 415 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde bulunan Bülbül Deresi ve Civil Deresi’nde yaptıkları ıslah ve temizlik çalışmalarıyla vatandaşların takdirini kazandı.

Altınordu ilçesinde denize dökülen Bülbül Deresi ve Civil Deresi’nde Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan ıslah, temizlik ve düzenleme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında, özellikle aşırı yağışların ardından dere yataklarında biriken taş, toprak vb. malzemelerle bitki artıkları, iş makineleri ve kamyonlar vasıtasıyla temizlendi.

700 KAMYON MALZEME ÇIKARILDI

Bülbül Deresi’nde yapılan temizlik çalışmalarında dere yatağından 15 bin 400 m3e denk gelen 700 kamyon yükü malzeme çıkarıldı. Dere yatağında bulunan havuzların deforme olan ızgaraları da yenileriyle değiştirildi. Civil Deresi’nde ise eski karayolları arazisinden sivil savunma köprüsüne kadar olan 1,5 km’lik alanda dere yatağı ıslah çalışmaları yapıldı. Gerçekleştirilen temizlik ve ıslah çalışmalarıyla dere yataklarının sığlaşması ve kötü koku yaymasının önüne geçildi.

DERE YATAKLARINDAKİ KİRLİLİK ORTADAN KALKTI

Vatandaşlar dere yataklarında yapılan temizlik çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Özellikle aşırı yağışlarla birlikte yüksek kesimlerden şehir merkezine doğru taşınan çeşitli maddeler zamanla çevre kirliliğine neden oluyordu. Yapılan çalışmaların ardından, derelerimizde hem görüntü kirliliği ortadan kalktı hem de olası kötü kokuların ortaya çıkmasının önüne geçildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: