Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Bu Proje Ordu’nun Güzelliğine Güzellik Katacak

Bu Proje Ordu’nun Güzelliğine Güzellik Katacak
  • EKONOMİ / GENEL / SİYASET
  • 20 Eylül 2017
  • Bu Proje Ordu’nun Güzelliğine Güzellik Katacak için yorumlar kapalı
  • 278 KEZ OKUNDU
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Milletvekili Metin Gündoğdu ve Genel Sekreter Bülent Civelek ile Altınordu sahilinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Başkan Enver Yılmaz, Rüsumat Parkı Sahil ve Rıhtım Peyzaj Düzenleme Projesi’nin ay sonunda tamamlanacağının müjdesini verdi.
PROJEYLE RIHTIM ALANI TAMAMEN YENİLENDİ
Ay sonunda tamamlanacak proje ile sahilin 2 şeritli bisiklet ve 3 şeritli koşu yoluna, gezinti ve dinlenme alanlarına kavuşacağını belirten Başkan Yılmaz, “Projemiz ile rıhtım alanını tamamen yeniledik. Olta balıkçılarımızın kıyılara oltalarını rahatlıkla bırakabilmeleri için koruyucu önlem aldık. Karadeniz’in incisi Ordu’muzun güzelliğine güzellik katacak sahil düzenleme projemiz, ilimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
TÜRKİYE’DE MODEL GÖSTERİLECEK BİR ÇALIŞMAYI HİZMETE SUNACAĞIZ
Rüsumat Parkı Sahil ve Rıhtım Peyzaj Düzenleme Projesi kapsamındaki çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Yaklaşık 6 aydır rıhtımdan başlayarak Fidangör kavşağına kadar olan alanda yürüttüğümüz çevre düzenleme, yayalaştırma ve deniz dolgusu çalışmalarımız son aşamaya geldi. İnşallah ay sonu itibarıyla üstyapısı ile yalnızca bölgemizde değil, Türkiye’de model gösterilecek bir çalışmayı hizmete sunacağız. Ordu’ya gelen vatandaşlarımızın da ilk durak yeri olacak bu bölgemiz ay sonunda hizmete açılacak. Hayata geçirmek üzere olduğumuz projemizi hemşehrilerimizin yakından görmelerini tavsiye ediyor ve yapılan hizmeti bilinçli bir şekilde koruyup kollamalarını temenni ediyorum” diye konuştu.
Yeni projeyle birlikte genişletilen rıhtım iskelesi ile İlk Adım Anıtı arasında kalan bölgede sürdürülen çalışmalar tamamlandığında alanda 2 şeritli bisiklet yolu, 3 şeritli koşu yolu, kordon dolaşım alanı ve merdiven oturma basamakları; dinlenme, oturma ve fonksiyon bandını içeren ağaç altı oturma birimleri, bisiklet parkı, sergi alanı, çocuk oyun alanı ve spor alanı yer alacak.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: