Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

“Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında Kilis’li Öğrenciler Ordu’ya Geldi

“Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında Kilis’li Öğrenciler Ordu’ya Geldi
  • EĞİTİM / GENEL
  • 23 Aralık 2017
  • “Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında Kilis’li Öğrenciler Ordu’ya Geldi için yorumlar kapalı
  • 526 KEZ OKUNDU

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Kilis’ten 70 kişilik öğrenci ve öğretmen Ordu’ya geldi.

Kardeşlik köprüsünün kurulması, terör örgütlerinin istismarından, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında havayolu ile Kilis’ten Ordu’ya gelen öğrenciler, Ordu Valiliğini ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Adem Öztürk ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş tarafından karşılanan öğrencilere, Gazi, 19 Eylül ve Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından bayrak ve karanfil hediye edildi.

Ordu tanıtım videosunun izlendiği ve Fatih Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi tarafından gösteri gerçekleştirildiği programda, Kilisli öğrenciler tarafından Vali Yardımcısı Adem Öztürk’e Türk Bayrağı tablosu hediye edildi.

Ziyaret programında bir konuşma gerçekleştiren Vali Yardımcısı Adem Öztürk, “Biz Anadoluyuz” projesinin son derece önemli olduğunu söyleyerek, proje kapsamında 2 grup olarak Ordu’ya gelen Kilisli öğrenciler ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Proje kapsamında sıcak ilişkilerin kurulacağını belirten Vali Yardımcısı Öztürk şunları dile getirdi: “Doğu ve Güneydoğudaki yaklaşık 50 bin öğrencimizi, yurdumuzun diğer bölgelerindeki, öğrencileri ile tanıştırmak, kaynaştırmak ve ülkemizde birlik, beraberlik, saygının hakim olması amacıyla düzenlenen güzel bir proje. Biz de bu projeyi valilik olarak önemsiyoruz ve sizleri bu proje kapsamında bir kez daha burada ağırlamaktan dolayı duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum. Ordu’muz, Karadeniz bölgesinin doğa güzellikleri ile tarihi mekânları ile geçmişiyle ve insanlarıyla sizleri bağrına basan öğrencileri ile güzel bir şehir. Burada inanıyorum ki geçireceğiniz kısa süre içerisinde Ordu’yu daha yakından tanıyacaksınız. Ordu’nun önemli mekânlarını, tarihi yerlerini doğal güzelliklerini ve sıcakkanlı insanlarını daha yakından tanıyacaksınız ve burada sıcak ilişkiler kuracağınıza yürekten inanıyorum. Sizleri çok seviyoruz çocuklar, sizler bizim geleceğimizsiniz. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz, sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için bizler büyük bir fedakârlıkla, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, okul müdürlerimiz tüm kurumlarımız büyük bir fedakârlıkla çalışıyor. Sizlere güveniyoruz ve inanıyoruz ki gelecekte 2023-2071 hedeflerine sizlerle ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.”

Ziyarette, Kilis’ten gelen öğrenci heyetinin başkanı Mesut Öztoprak ise Ordu’ya ikinci kez geldiğini belirterek, Kilis’ten gelen öğrencilerin de Ordu’yu beğeneceklerini ve bu projeden memnun kalacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Adem Öztürk ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş tarafından Kilis’ten gelen öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

İller arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi amacıyla Ordulu akranlarıyla bir araya gelecek olan Kilisli öğrenciler, 2 gün boyunca Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerine sahip yerlerini gezecekler.

Proje kapsamında Kilis ilinden Ordu’yu 600 öğrenci ziyaret edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: