Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Bem-Bir-Sen, Başkanlık Sistemi Gereklidir

Bem-Bir-Sen, Başkanlık Sistemi Gereklidir
  • EKONOMİ / GENEL / GÜNDEM
  • 19 Ocak 2017
  • Bem-Bir-Sen, Başkanlık Sistemi Gereklidir için yorumlar kapalı
  • 305 KEZ OKUNDU

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay, gündemi değerlendirerek Türkiye’nin başkanlık sistemine  geçmesi gerektiğini belirti.

Turbay, Ordu’da yaptığı basın açıklamasında, başkanlık sisteminin çağın gereği olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Milletten kopuk olan siyasetçiler çağı yakalamayanlar ve milletle barışık olamayanlar bilmelidir ki, asla iktidar olamazlar. Eğer iktidar olmak istiyorlarsa, millete hizmet etmek istiyorlarsa, demokrasinin kurallarına herkes uyacaktır. Hele şiddete başvurma veya şiddeti içeren fiiller ile kimse kimseyi korkutamaz. Herkes özgür iradesiyle ister belediye, ister milletvekili seçimlerinde özgür iradeleriyle oylarını kullanmalıdır” diye konuştu.

Darbe girişimiyle gerçek yüzü ortaya çıkan, devletin kurumlarına sızan FETÖ yapılanmasının Türkiye’ye çok zarar verdiğini  ifade  eden Başkan Turbay, şunları kaydetti:

“15 Temmuz darbe girişimiyle gerçek yüzü ortaya çıkan, terör örgütünün devletin kurumlarına sızan FETÖ yapılanması ülkemize çok zarar vermiştir. Ülkemizi bölmek için çalışmalarına fırsat verilmemelidir. Nerede olursa olsun bunların karşısında olmalıyız. Kim bu ülkeyi bölmek istiyorsa; ister TBMM’de ister kamu da olsun, kim bu ülkenin kanunlarını tanımıyorum diyorsa onlara devlet olarak gereken yapılmıştır, yapılmaya devam etmelidir. Unutulmasın ki, devlet her zaman 18 yaşındadır. Bu sebeple millet olarak her zaman ve her şartta birlik ve beraberlik içinde olmalıyız”

Genel Başkan Turbay, daha sonra Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ,Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Altınordu Belediye Başkanı Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret  ederek istişarelerde bulundu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: