Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Bayan Yavuz, Engelli Ailelerinin Misafiri Oldu

Bayan Yavuz, Engelli Ailelerinin Misafiri Oldu
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 15 Şubat 2018
  • Bayan Yavuz, Engelli Ailelerinin Misafiri Oldu için yorumlar kapalı
  • 419 KEZ OKUNDU

Şehit ve gazi ailesi, engelliler, yaşlılar, ekonomik yoksunluk içinde bulunan aileler, devletin koruması altında bulunan çocuk ve gençlere yönelik sosyal içerikli faaliyetlerini sürdüren Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, bugün de engelli aileleri evlerinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını sordu.

ilk ziyaretini, Aziziye mahallesinde ikamet eden engelli Fatma-Nevzet Demir çiftine yapan Selda Yavuz, 46 yaşındaki engelli Fatma Demir ve kanser hastalığı nedeniyle tek bacağını kaybeden, aynı zamanda görme bozukluğu da olan engelli eşi Nevzet Demir ile yakından ilgilendi. Bir ihtiyaçları olup, olmadığını sordu.

Engelli aylığı ve şartlı eğitim yardımı ile hayatlarını sürdürdüklerini anlatan Fatma Demir, “Bugün, sizi evimizde görmekten çok mutluluk duyduk. Çok Teşekkür ediyoruz” diyerek, duygularını dile getirdi.

İkinci ziyaretini Subaşı mahallesinde ikamet eden ve bir kızı ile birlikte yaşayan Leyla Gündüz’ün evine yapan Selda Yavuz, engelli aylığı ve şartlı eğitim yardımı ile geçimini sürdüren Leyla Gündüz’le bir süre sohbet etti.

Çocukken geçirdiği çocuk felci yüzünden ayaklarını kullanamadığını ve engelli duruma düştüğünü söyleyen Leyla Gündüz, içinde bulunduğu durumu Bayan Yavuz ile paylaştı.

“Bizleri evimizde ziyaret ederek, o kadar mutlu ediyorsunuz ki, ne diyeceğimizi bilemiyoruz” diyen Leyla Gündüz, ”Yakın ilginiz, sorunlarımızı dinlemeniz ve çözüm bulmaya çalışmanız dolayısıyla çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz daha sonra, Şahincili mahallesinde yaşayan Naligül Üstün’ü evinde ziyaret etti.

Naligül Üstün, 12 yaşındaki kızları Esmanur’un anne karnında oksijensiz kalması nedeniyle beyninin gelişemediğini ve yürüyemediğini anlattı. Ellerini kullanamayan, konuşamayan sadece çorba ve mama ile beslenen Esmanur ile yakından ilgilenen ve sevgisini ona hissettiren Selda Yavuz, engelli Esmanur için tedavi noktasında ne yapılması gerekiyorsa gereken desteğin verileceğini ifade etti.

Naligül Üstün, ”Sayın Valimizin Eşi Selda Yavuz Hanımefendinin bizleri ziyaret ederek, sorunlarımızla yakından ilgilenmeleri, dertlerimizi dinlemeleri, bizleri çok duygulandırdı” dedi.

Selda Yavuz’un engelli aileleri ziyareti kapsamındaki son durağı, Şirinevler mahallesinde yaşayan Hüsne Kurak oldu.

Ailenin dert ve sıkıntılarını dinleyen Bayan Yavuz, her zaman engelli ve ailelerinin yanlarında olduklarını kaydetti.

Engelli aylığı ve engelli yakını aylığı ile geçimini sürdürdüğünü söyleyen Hüsne Kurak, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: