• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Bayan Hafızlar Yarışması Türkiye Finali Ordu’da Yapılacak

Bayan Hafızlar Yarışması Türkiye Finali Ordu’da Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığımız yapan bayanlar arasında “2017 yılı camiler ve din görevlileri haftası” etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen yarışmalardan biri olan bayan hafızlar yarışması Türkiye finali Ordu da yapılacak. İlçeler ve iller arasında yapılan yarışmalar sonunda kendi bölgelerinde birinci olan dokuz kadın hafızın katılacağı 30 Temmuz Pazar günü saat.13’te ‘Ordu Kültür Sanat Merkezi’ küçük Salonunda yapılacak Türkiye […]

Diyanet İşleri Başkanlığımız yapan bayanlar arasında “2017 yılı camiler ve din görevlileri haftası” etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen yarışmalardan biri olan bayan hafızlar yarışması Türkiye finali Ordu da yapılacak.

İlçeler ve iller arasında yapılan yarışmalar sonunda kendi bölgelerinde birinci olan dokuz kadın hafızın katılacağı 30 Temmuz Pazar günü saat.13’te ‘Ordu Kültür Sanat Merkezi’ küçük Salonunda yapılacak Türkiye finali ile ilgili İl Müftüsü Mürsel Öztürk bilgi verdi.

Bu yarışmaların 9.’sunun düzenlendiğini belirten Öztürk şu yapılacak olan Türkiye Finali ile ilgili şu bilgileri verdi:

‘Diyanet İşleri Başkanlığımız gerek Kur’an Kursularımızda eğitim gören öğrencilerimiz gerekse teşkilatımızda görev yapan personelimiz arasında zaman zaman yarışmalar düzenliyor. Bu yarışmalar öğrenciler arasında 18 yaş altı ve 18 yaş üstü erkek ve bayan kategorilerinde olduğu gibi aynı zamanda Başkanlığımızda görev yapan erkek ve bayanlar arasında da farklı zamanlarda yarışmalar düzenleniyor. Bu yarışmalardan bir tanesi de 30 Temmuz Pazar günü yapılacak olan bayan görevlilerimiz arasındaki hafızlık yarışmasıdır. İşte bu yarışmanın finali ordu ilimizde olacak. Yarışma Ahmet Cemal Mağden Cami yanında bulunan “Ordu Kültür Sanat Merkezi” küçük salonunda saat.13’te başlayacak. Final yarışmasına Türkiye’nin muhtelif yerlerinde görev yapan bayan görevlilerimiz arasında on bölgeden seçilen dokuz yarışmacı katılacak ve dolayısıyla Türkiye birincisinin belirleneceği final ilimizde yapılacaktır.

Tabi bu günlerde ilimizde yayla festivalleri yoğun bir şekilde devam ediyor adeta festivaller kenti diyebiliriz Ordu için. Biz buna ek olarak ayrıca Kur’an-ı Kerimi en güzel şekilde hıfz eden bayan görevlilerimizin yarışacağı Türkiye finalini Pazar günü Ordu da gerçekleştireceğiz. Saat.13’te başlayacak olan final yarışmalarına özellikle bayan kardeşlerimizi Ordu Kültür ve Sanat Merkezi küçük salonuna bekliyoruz inşallah. Bu yarışmalar diyanet işleri başkanlığımızca dokuz yıldır devam ettiriliyor, dokuzuncu yarışmanın finali ilimize nasip olmuştur, güzel bir final olacak. Biz Kur’an-ı Kerime çok büyük hizmetler bir ecdadın torunlarıyız. İslam âleminde hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi tilavet konusunda dünya çapında söz sahibi bir ülkeyiz. Bayan görevlilerimiz ilimizde yarışacaklar ve tekrar hanım kardeşlerimizi bu güzel programa davet ediyoruz.’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır