• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Basketbol Şöleninin Birincisi ‘Kardeşlik’ Oldu

Basketbol Şöleninin Birincisi ‘Kardeşlik’ Oldu

Altınordu Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen ve 7 ilden birçok takımın katıldığı “1. Karadeniz Basketbol Şöleni” tüm takımların birinciliği ile son buldu. Çocukların ve gençlerin geleceğe hazırlanması ve daha iyi yetişmesi için sportif ve kültürel faaliyetlere özen gösteren Altınordu Belediyesi bu tür faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Ordu Kalkınma Derneği ile birlikte […]

Altınordu Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen ve 7 ilden birçok takımın katıldığı “1. Karadeniz Basketbol Şöleni” tüm takımların birinciliği ile son buldu.

Çocukların ve gençlerin geleceğe hazırlanması ve daha iyi yetişmesi için sportif ve kültürel faaliyetlere özen gösteren Altınordu Belediyesi bu tür faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Ordu Kalkınma Derneği ile birlikte işbirliği yapan Altınordu Belediyesi, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Erzurum illerinden katılan ve çocuklardan oluşan basketbol takımları ile “1. Karadeniz Minikler Basketbol Şöleni’ni” düzenledi.

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen ve bir birinden keyifli geçen müsabakaların ardından sona eren 1. Karadeniz Minikler Basketbol Şöleni’nde kazanan tüm takımlar oldu. Şölene katılan ve mücadele eden takım ve sporcular için ise kapanış töreni gerçekleştirildi. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törene Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, birim müdürleri, antrenörler, sporcular ve aileleri katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “SPORTİF FAALİYETLERİ SÜRDÜRECEĞİZ”

“1. Karadeniz Minikler Basketbol Şöleni” kapanış törenine katılan ve bir konuşma gerçekleştiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, birçok ilden katılım gösteren tüm takımların kardeşlik ve sevgi içerisinde birinci geldiğini söyledi. Bu tür ekinliklerin sürekli hale gelmesi için gayret göstereceklerinin altını çizen Başkan Tekintaş, “Bizim için asıl önemli olan basketbol şölenini aileler ve sporculara yaşatmaktı, bu durumu gerçekleştirmekten dolayı da mutluluk duyuyoruz. Şölene katılan her takım mücadele gösterdi ama tüm takımlar birinci oldu. Bu yıl ilki gerçekleşen bu etkinliğin tekrar düzenlenmesi için gayret göstereceğiz. Tüm illerimizde belediyelerimizin gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik kültürel ve sportif faaliyetleri olması gerekiyor ve bunun için bizde üstümüze düşen görevi yapıyoruz” dedi.

“GENÇLERİMİZİN DAHA İYİ YETİŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Sosyal ve sportif faaliyetlere özen gösterdiklerini dile getiren ve bu organizasyonları gençlerin daha iyi yetişmesi için düzenlediklerini vurgulayan Başkan Tekintaş, “Sosyal, sportif, kültürel hayata ve milli değerlere yakışır bir şekilde gençlerimizin yetiştirilmesi son derece önemli. Bu kapsamda bu dünyayı cehenneme çevirmeye çalışanlara gerek bağımlılık, gerek kötü alışkanlıklar gerekse ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara son verebileceğimiz etkinliklerden bir tanesinin sportif ve kültürel faaliyetler olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple bu tür organizasyonlara ağırlık veriyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen kapanış töreni Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın, katılım gösteren tüm sporculara madalyalarını ve hediyelerini vermesinin ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır