Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Zengin, Çalışanlar Sürekli Gelir Kaybı Yaşıyor

Başkan Zengin, Çalışanlar Sürekli Gelir Kaybı Yaşıyor
  • GENEL / SAGLIK
  • 19 Şubat 2018
  • Başkan Zengin, Çalışanlar Sürekli Gelir Kaybı Yaşıyor için yorumlar kapalı
  • 318 KEZ OKUNDU

Sağlık çalışanlarının Döner sermayelerin yok edilmek istendiğini ifade eden Türk Sağlık Sen Ordu şube Başkan Fatih Galender ZENGİN ;”Çalışanların memnuniyetlerinin arttırılacağı bizzat Sayın Sağlık Bakanımız tarafından ilan edilmişken düşük döner sermaye ödemelerinin niçin yapıldığı doğrusu anlamakta zorlanıyoruz”dedi.

Sağlık çalışanları, neredeyse sabite mahkum edilen döner sermaye ek ödemeleri nedeniyle sürekli gelir kaybı yaşamaktadırlar. Bu artık katlanılmaz bir hal almasına rağmen ısrarla döner sermayelerin düzenlemelerle ve çeşitli uygulamalarla düşüre, düşüre yok edilme çabasına girildiğini de görmekteyiz.’ şeklinde konuştu.

Zengin: Çalışanın emeğinin elinden almaya yönelik düzenlemenin düzeltilmesi için mücadele edeceğiz.

Döner sermayelerin düşürülmesinin karşısında duracaklarını ve gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade eden Başkan Fatih Galender Zengin. İş yoğunluğu ve yükünün sürekli arttığı ve dolayısıyla hem gelirin ve hem çalışanın sunduğu katkının yükseldiği bir durumda iş çalışanın alacağı döner sermayeye gelince istikrarlı bir düşüşün olması kabul edilemezdir. Çalışanın hakkını teslim ederek emeğinin karşılığını vermek yerine çalışanların haklarının yok edilmesi karşısında duracağız. Düşüre düşüre döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz, rıza göstermeyeceğiz. Çalışanın emeğinin elinden almaya yönelik düzenlemenin iptali için mücadele edeceğiz. Söz konusu düzenleme ile ilgili olarakta sendikamız tarafından hukuki değerlendirme yapılarak dava açılacaktır.’ dedi.

Sendika olarak Sağlık Bakanlığı çalışanların memnuniyetlerini artırıcı çalışmalarda bulunması çağrısını yapan ZENGİN sözlerini şöyle tamamladı: Türk Sağlık-sen olarak Sağlık Bakanlığı’na açık çağrıda bulunuyor; artık sağlık çalışanlarının sesine kulak verin. Taleplerini yerine getirin ve yeni mağduriyetlere yol açmayın. Çalışanların memnuniyetini artıran düzenlemeler imza atın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: