Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Zengin, Bu Teklif Saygısızlıktır

Başkan Zengin, Bu Teklif Saygısızlıktır
  • EKONOMİ / GENEL
  • 16 Ağustos 2017
  • Başkan Zengin, Bu Teklif Saygısızlıktır için yorumlar kapalı
  • 257 KEZ OKUNDU

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, hükümetin kamu çalışanlarına yönelik 3+3 iki yıllık zam teklifini “saygısızlık” olarak değerlendirdi.

Hükümetin teklifinde, kamu çalışanları ve emekliler için hem 2018 hem de 2019 yılları için altışar aylık dönemlerde yüzde 3+3 zam teklifi yaptığını anımsatan Fatih Galender Zengin, “Böyle bir teklifin masada telaffuz edilmesini hiç doğru bulmuyorum. 2017’de kamu işçilerine yüzde 12,5 zam, ek ödemelerine 250 TL zam, 3 bin TL’den düşük maaş alanlara 90 TL iyileştirme yapan iktidarın, söz konusu memurlar ve memur emeklileri olunca yüzde 3+3’ü telaffuz etmeleri saygısızca bir davranıştır. 20 milyon insana saygısızlıktır” diye konuştu.

“Dağ fare bile doğurmadı!”

“Toplu sözleşme masasından 20 milyon insanın beklentileri var, Dağ fare bile doğurdu diyemiyorum” diye Zengin, açıklamasına şöyle devam etti;

“4 kişilik bir ailenin asgari geçim sınırının 5 bin 300 TL’ye ulaştığı ülkemizde, 2018 ve 2019 yıllarının yüzde 3+3 zamla geçiştirilebilmesi mümkün değil. Böyle bir teklifin masada telaffuz edilmesini hiç doğru bulmuyorum.

Neden bu çifte standart bu ülkede uygulanıyor? Türk-İş ya da işçi sendikaları ile masada farklı bir yaklaşım, memur sendikaları ile farklı bir yaklaşım, bu nedir yani? Burada amaçlanan Memura gol atmak mıdır?

Ayrımcılık yapılıyor!

Yüzde 3+3 zam birinci altı ay için ortalama devlet memuru maaşında 88 TL, en düşük devlet memuru maaşında 69 TL’lik bir artış anlamına gelmektedir. Bu rakamın neresi kabul edilebilir? Bu toplu sözleşmede 2017 yılında kamu işçilerine verilen oran kadar 2018’de kamu çalışanları ve emeklilere zam yapılmazsa bu ülkede insanların da ekonomik olarak ayrımcılığa tabi tutulduğunu söylemeye devam edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: