• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Başkan Yılmaz’dan Ordu Büyükşehir ilgili Açıklama Geldi

Başkan Yılmaz’dan Ordu Büyükşehir ilgili Açıklama Geldi

Ordu, Büyükşehir Belediyesinde yapılan aramayla çalkalanıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesinde dinleme cihazı olduğu şüphesiyle Ordu Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan aramayla ilgili basının karşısına geçen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  Ordu’daki mitinginin ardından korumalarına talimat vererek, Ak Partili Ordu Büyükşehir Belediyesinde böcek araması yaptırdığı ortaya çıktı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ak […]

Ordu, Büyükşehir Belediyesinde yapılan aramayla çalkalanıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesinde dinleme cihazı olduğu şüphesiyle Ordu Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan aramayla ilgili basının karşısına geçen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  Ordu’daki mitinginin ardından korumalarına talimat vererek, Ak Partili Ordu Büyükşehir Belediyesinde böcek araması yaptırdığı ortaya çıktı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, iddiaları doğrulayarak, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sürecin farklı boyutlara taşındığını öne sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu ziyareti öncesi Ordu Büyükşehir Belediyesinde yapılan kontrollerde dinleme cihazı olarak tabir edilen böcek şüphesi üzerine yapılan aramada adı geçen cihazın televizyonun arkasında yer alan ve encümen toplantısının yapıldığı odadaki konuşmaları aktaran aparat olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili sosyal medyada yer alan haberler üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesinden önce yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada Belediyemizle ilgili son günlerde yayınlanan bazı haberler, tamamen asılsız, iftira ve gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmış olup, konunun sonuna kadar takipçisi olunacaktır.”denildi.

Bu açıklamadan kısa süre sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, makam odasında kameraların karşısına geçti. Başkan Yılmaz açıklamasında şöyle dedi.

Cumhurbaşkanlığı’nın Ordu ziyaretiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosunun akredite etmediği gazetecilerin yapmış olduğu haberler sosyal medyada ve kamuoyunda kafaları karıştırmıştır.  Bilinçli el ve eller tarafından servis edildiği ispattır.

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’IN BÜYÜKŞEHİR İLE VALİLİK ZİYARETİ VARDI.

Miting saati 14.00’e çekileceği bir gün önce bize bildirildi. Büyükşehir ziyareti gerçekleşecekti. Ancak aşırı yağmur ve program sıkışıklığı nedeniyle bu ziyaret gerçekleşmedi. Miting alanından Valiliğe giderken otobüste Cumhurbaşkanımız bana,” Belediyeye bir başka ziyarette geleceğini” söyledi.

Valimiz ve protokol üyeleriyle birlikte Cumhurbaşkanımızı uğurlamak için havalimanına gittik. Burada Cumhurbaşkanımızın, Benimle birlikte Valimiz ve Cumhuriyet Başsavcımıza, Büyükşehir Belediyesi’nde böcek olabileceğini bu nedenle araştırma yapılması konusunda talimatı oldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI KORUMALARI İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE RESMİ SÜRECİ DEVRETTİ.

Tv’nin arkasında böcek imajı veren bir aparat olduğu gözlendi. Emniyet müdürlüğü, itirazımız rağmen binanın boşlatılması istedi.

TV’ye uzun süre önce yerleştirildiği belirlendi. Ankara’dan Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesinden bir ekip istendi. Ekip akşam uçağını kaçırdığını karayoluyla geleceğini bildirdiler.

Müşteki ve mağdur olan kesim Büyükşehir. Emniyet Müdürlüğünün işgüzarlığı konuyu farklı noktaya getirildi.

MİLLETVEKİLLERİ, BELEDİYEMİZ GENEL SEKRETERİ BELEDİYEYE SOKULMADI.

Ankara’dan gelen uzman ekip saat 03.30 gibi burada oldular. 10 dakikada gerçek anlaşıldı. Bu bina akıllı proje ile yapılmıştır. TV’nin arkasındaki aparat yan tarafta bulunan Encümen Odasındaki konuşmaları buraya aktarmaya yararmış. Televizyon kumandasının aparatı olduğu ortaya çıktı. Buna ilişkin tahmin ediyorum Cumhuriyet Başsavcılığı Pazartesi günü resmi bir açıklama yapacaktır.

Burada bir oyun var. Bu oyunun mağdur ve müştekisi biziz. Dinlenme ihtimali olan biziz. Böcek yerleştirildiğinde mağdur ve müşteki olacakta biziz.

Fakat yerel emniyet yetkililerinin başta İl Emniyet Müdürünün sürece ilişkin tüm polis teşkilatını buraya yığması, binayı çevirmesi, bu binayı boşaltması ki bu binada 2 bin kişi çalışıyor. Genel Sekreterimizi, Daire Başkanımızı, Milletvekillerimizi, İl Başkanımızın binaya girmesini zorluk çıkartmasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Süreci iyi niyetle götürmediklerini zira referandum öncesi siyasette de belirleyici birimlerden birisi olan Büyükşehir Belediyesi’nin soru işareti bir sürece itilmek istendiğini de takdir ediyorsunuz, bende takdir ediyorum.

O gecede yaşananlar başından sonuna kadar kronolojik sırasına göre böyle gerçekleşmiştir. O gecenin sabahı Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve Müsteşarımıza konuyu hem ben hem de valilik gerekli bilgiyi de intikal ettirdik.

Arama olayıyla ilgili İl Emniyet Müdürü Suat Çelik ile de görüştüklerini anlatan Başkan Yılmaz, “Emniyet Müdürü ile havalimanında görüştüm. Kendisine, kendi uslubumca ‘bu işin sizin de içinde olduğunuz bir komplo’ yapıldığını yüzüne bizzat söyledim” ifadelerini kullandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır