Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Yayalaştırma Projesi Hayata Geçiyor

Başkan Yılmaz, Yayalaştırma Projesi Hayata Geçiyor
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT / SİYASET
  • 01 Ağustos 2017
  • Başkan Yılmaz, Yayalaştırma Projesi Hayata Geçiyor için yorumlar kapalı
  • 320 KEZ OKUNDU
Ordu Büyükşehir Belediyesinin imza attığı tarihi projeyle birlikte, Altınordu ilçe merkezindeki bazı caddelerin yayalaştırma çalışmaları devam ediyor.
Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Genel Sekreter Bülent Civelek’le birlikte, devam eden yayalaştırma ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Enver Yılmaz, “İlçe merkezimizde altyapıyı sil baştan inşa ediyoruz. Süleyman Felek Caddemizdeki yayalaştırma projemizde önemli bir mesafe aldık. Gittiğimiz her noktada vatandaşlarımızın memnuniyeti ile karşılaşıyoruz. İlimizin geleceğine yönelik yaptığımız yatırımlar takdir görüyor” dedi.
YAYALARIN YAŞADIĞI SORUNLAR ORTADAN KALKACAK
Altınordu ilçesinde tarihi bir karara imza atarak kent merkezindeki Süleyman Felek Caddesi’nin ve Zübeyde Hanım Caddesi’nin bir kısmını araç trafiğine kapatan Büyükşehir Belediyesi, hazırlayıp ihalesini gerçekleştirdiği yayalaştırma projesini hayata geçiriyor. Altınordu ilçe merkezinde araç sayısının artmasıyla birlikte yayaların yaşadığı sorunları asgariye indirmek için kentin birçok noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir, altyapı seferberliğine de devam ediyor.
BAŞKAN YILMAZ, “ÇALIŞMALAR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN BİR PARÇASI”
Süleyman Felek Caddesi üzerindeki Yalı (Aziziye) Camii ile Zübeyde Hanım Caddesi Ada Fırını arasındaki güzergâhı, trafiğe kapatarak yayalaştırılmış olarak vatandaşın hizmetine sunacaklarını belirten Başkan Yılmaz, “Çalışmalarımızda önemli bir mesafe aldığımız güzergâhımızın altyapı çalışmaları kapsamında tüm unsurlar tek tek elden geçiriliyor. Gittiğimiz her noktada vatandaşlarımızın memnuniyeti ile karşılaşıyoruz. Ordu’muzun geleceğine yönelik yaptığımız yatırımlar takdir görüyor. Kentimizin gelişimine paralel olarak yayalarımızın yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması için hazırladığımız bu proje, güzel Ordu’muzun değişimi ve dönüşümünün bir parçasıdır” şeklinde konuştu.
“CADDE ÜZERİNDEKİ BİNALARIN DIŞ CEPHELERİ DEĞİŞİYOR”
Trafiğe kapatılan ve hazırlanan proje doğrultusunda çalışmaları devam eden Süleyman Felek Caddesi üzerinde bulunan binaların dış cephelerinde de yenilemenin devam ettiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Bu güzergâhtaki binalarımızın dış cepheleri de Büyükşehir’imizin mimari yapısı ve görünümüne uygun olarak düzenlenmeye başlandı. Yalı Camii ile İsmet Paşa Caddemizin girişine kadar olan kısımda dış cephe iyileştirme çalışması yapacağız. Yaklaşık 115 binanın dış cephesine müdahale edeceğimiz proje kapsamında, 700 m’lik uzunluğa sahip Süleyman Felek Caddesi üzerinde bulunan binaların ön cephesi ve 44 binanın da yan cepheleri yapılacak. Böylece binaların renk ve görünümleri, yayalaştırma projemizle birlikte uyumlu hâle getirilecek” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: