Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Yatırımlar Ordu’yu Geleceğe Taşıyacak

Başkan Yılmaz, Yatırımlar Ordu’yu Geleceğe Taşıyacak
  • GENEL / SİYASET
  • 13 Haziran 2017
  • Başkan Yılmaz, Yatırımlar Ordu’yu Geleceğe Taşıyacak için yorumlar kapalı
  • 221 KEZ OKUNDU
Ordu Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başkanlığında toplanan belediye meclisi, ihtisas komisyonlarından gelen raporlarla birlikte dairelerinden gelen teklifleri görüştü.
POPÜLİST POLİTİKA YAPMAYACAĞIMIZI SÖYLEMİŞTİK
Başkan Enver Yılmaz, gündem maddelerine geçmeden önce Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü ve planladığı yatırımlarla ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Yılmaz, Altınordu ilçesinde sürdürülen altyapı ve yol çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz popülist politika yapmayacağımızı söylemiştik. Yürüttüğümüz çalışmalar günü kurtarmak için değil, her yönüyle modern bir kent ortaya çıkarmak içindir” dedi.
ALTINORDU SORUNSUZ BİR ALTYAPIYA KAVUŞUYOR
Sürdürülen çalışmalar nedeniyle zaman zaman bazı cadde ve sokakların trafiğe kapandığını, içme sularının bazen kesintiye uğradığını hatırlatan Başkan Enver Yılmaz, “Yapılan asfaltımız 25 yıllık ömürlü ve 25 tonluk araçların ağırlığını kaldırabilecek standartta. Altınordu ilçemizin Atatürk Bulvarı üzerinde yaptığımız 13’e yakın yağmur suyu baksı geçişiyle birlikte ilçe merkezimizde yağmur suları artık sorun yaşatmıyor. Bu yıl içerisinde altyapıya paralel olarak yol çalışmalarımızı da tamamlamak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte ilçe merkezimizde Hükümet Caddesi gibi bazı önemli caddelerimizin altyapıları kaldı. Bunları da en kısa sürede tamamlayarak Altınordumuzu sorunsuz bir altyapıya kavuşturacağız” diye konuştu.
ÇALIŞMALARIN % 60 ‘I TAMAMLANDI
Altınordu ilçesinde sürdürülen çalışmalarla ilgili rakamsal verilerle örnek veren Başkan Yılmaz, “Toplam 73 bin 367 m olarak hedeflenen içme suyu hattımızda 43 bin 114 m’lik bölümü tamamladık. 21 bin 922 m’lik kanalizasyon hattımızın da 13 bin 960 m‘lik kısmını bitirdik. İçme suyu depolarımızın inşasında ise % 45’lik bölüm tamamlandı. Bu rakamlardan da anlaşılacağı üzere geride bıraktığımız zaman diliminde % 60 oranında çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bu yıl içerisinde de kalan bölümün tamamlanması için aynı tempoda çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
YATIRIMLARIMIZLA BİRLİKTE ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ
Başkan Enver Yılmaz, Fatsa ilçesinde altyapı ve yol çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini ve bunun yanında 19 ilçede sürdürülen çalışmalarla geçmişten günümüze aktarılan birçok sorunun çözüme kavuşturulduğunu belirtti. Geride kalan süreçte ciddi yatırımları hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Gülyalı ilçesi Turnasuyu Spor Tesisleri, Tip Konut Projeleri, Cami Tip Projeleri, Dış Cephe çalışmaları, Akıllı Bisiklet Uygulaması ile ulaşım, içme suyu, kanalizasyon, atık su ve yağmur suyu gibi yatırımlarımızla birlikte şehrimizi geleceğe taşımak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Gündem maddelerinin oylanmasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi, 13 Temmuz  2017 tarihinde saat 14.00’te toplanmak üzere sona erdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: