Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Yapacağız Dedik ve Yaptık

Başkan Yılmaz, Yapacağız Dedik ve Yaptık

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında (ORMEK) eğitim gören kursiyerlere ait çalışmaların yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı. Başkan Enver Yılmaz, kursiyerlerin ORMEK kursları sayesinde yeteneklerini geliştirdiğini ve her birinin el emeği göz nuru olan ürünleri ile aile bütçelerine katkı sağladığını söyledi.

Ordu Buluşması” adlı program için Ordu iline gelen Sabah Gazetesi yazarlarının da yer aldığı açılış törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Genel Sekreter Bülent Civelek, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, Daire Başkanları, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ORMEK KURSLARINA SON DERECE YOĞUN İLGİ VAR

Açılışta bir konuşma yapan ve ORMEK kurslarına son derece yoğun bir ilgi olduğunu söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Miting havasında bir ‘ORMEK Yıl Sonu Sergisi’ açılışı gerçekleştiriyoruz. Sergimizin açılışına katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak Altınordu, Ünye Fatsa ilçelerimizde meslek ve sanat eğitimi kursları veriyoruz. Hemşehrilerimizin kurslara olan ilgilisi bizleri son derece memnun etti. Bu yıl büyük bir çoğunluğu bayanlar olmak üzere 12 bin 834 kursiyere eğitim verdik. İlk başlarda ‘Acaba vatandaşlarımız kurslara ilgi gösterir mi?’ diye düşünüyorduk ancak şimdi görüyoruz ki Altınordu ilçemizdeki kurslar için sıra var, Ünye ve Fatsa’da ise doluluk en üst seviyeye ulaştı. Biz de bu ilgi karşısında her yıl fiziki mekânlarımızı genişletiyor ve şartlarımızı daha da iyileştiriyoruz” dedi.

HEM ÜRETME HEM DE SATIŞ YAPMA İMKÂNINA KAVUŞTULAR

Başkan Yılmaz, kursiyerlere hem eğitim verdiklerini hem de ürettikleri ürünlerin satışını yapma imkânı sağladıklarını belirterek, “Biz imkânları sunduk ve kursiyerlerimiz üretti ancak şimdiye kadar üretilen el emeği orijinal, yöresel ürünlerin pazarlandığı ve satışının yapıldığı düzenli bir alan bulunmuyordu. Vatandaşlarımız üretiyordu ama ne yapacaklarını, bunu nasıl kazanca dönüştüreceklerini bilemiyorlardı. Bu ihtiyaca binaen, içerisinde satış reyonlarının olduğu ‘El Emeği Çarşısı’nı açarak hizmete sunduk. Halkımız ürettiği el emeği ürünleri, 15 gün süreyle burada sergileyip satabiliyor” diye konuştu.

ORDU MODEL İL OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Yaptıkları yatırımlar sayesinde Ordu’nun model bir il olma yolunda ilerlediğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Gelişen ve büyüyen, geriye göç alan ve nüfusu artan bir Büyükşehir’iz. Kendi imkânlarıyla model bir il olma yolunda ilerliyoruz. 2018 yılına kadar altyapı ile uğraştık ve artık üstyapıyı inşa ediyoruz. Şu anda Türkiye’de en fazla sıcak asfalt döken Büyükşehir Belediyesiyiz. Yaptığımız yolun uzunluğu Edirne’yi geçti, Viyana’ya ulaştı. Yıl sonuna kadarki hedefimiz, 1.700 km olup bunun da 800 km’si sıcak asfalt olacak. Bundan sonra Ordu daha konforlu bir şehir olacak. Ankara ve İstanbul gibi il dışından gelenler, Ordu’nun geldiği durumu daha iyi mukayese edebiliyor” dedi.

BAŞKAN YILMAZ, “YAPACAĞIZ DEDİK VE YAPTIK”

Başkan Yılmaz, bahanelerin arkasına sığınmadıklarını ve yapacağız dedikleri şeyleri yaptıklarını ifade ederek, “Bizim görevimiz, hükümetimizle birlikte ilimizdeki eksiklikleri tamamlamak. Birtakım bahanelerin arkasına sığınmayacak ve popülist politika yapmayacağız. Reel olacağız ve gerçekler neyse onları da vatandaşlarımızla paylaşacağız. Şimdiye kadar hep paylaştık, şeffaf olduk ve doğru neyse onu söyledik. Şunu yapacağız dedik ve yaptık, olması mümkün olmayanı da söyledik. Hem yerel yönetimler olarak hem de hükümetimiz olarak verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Bundan sonra yaşanabilir ve ekonomisi daha düzgün bir il hâline geleceğiz. Hükümetimiz tarafından Ordu’ya havalimanı, üniversite, yollar, yurtlar vb. bütün yatırımlar yapıldı. Bundan sonra yapılacak olan şey, bu şehirde huzur içerisinde yaşamak, dünya lideri Cumhurbaşkanımızın arkasında durmak ve onun himayesinde ülkemize çağ atlatmak” şeklinde konuştu.

KURSİYER ÇAVDAR, “ORMEK YAŞAM KALİTEMİZİ ARTIRDI”

ORMEK kursiyerleri adına söz alan Resul Çavdar ise, “Zaman insanların sahip olduğu en değerli şeydir. ORMEK, bizlerin zamanını en iyi şekilde değerlendirerek hayat kalitemizi artırdı, açtığı diğer kurslarla birlikte kültürü ve çevresini iyi tanıyan bir toplum oluşmasına destek verdi. Bu vesileyle başta Başkanımız Enver Yılmaz olmak üzere, emeği geçen herkese tüm kursiyer arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış töreni, yapılan konuşmaların ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan serginin gezilmesiyle sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: