• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Başkan Yılmaz TBB Encümen Üyeliğine Yeniden Seçildi

Başkan Yılmaz TBB Encümen Üyeliğine Yeniden Seçildi

Türkiye Belediyeler Birliği 2017 Yılı Mayıs Ayı Toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın başkanlığında Ankara’da gerçekleştirildi. Çok sayıda belediye başkanı ve meclis üyesinin katılımıyla yapılan toplantıda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, TBB Encümen Üyeliğine yeniden seçildi. BAŞKAN TOPBAŞ, “BELEDİYELER, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN EN ÖNEMLİ AKTÖRLERDEN BİRİDİR” Meclis toplantısı açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Kadir […]

Türkiye Belediyeler Birliği 2017 Yılı Mayıs Ayı Toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın başkanlığında Ankara’da gerçekleştirildi.

Çok sayıda belediye başkanı ve meclis üyesinin katılımıyla yapılan toplantıda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, TBB Encümen Üyeliğine yeniden seçildi.

BAŞKAN TOPBAŞ, “BELEDİYELER, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN EN ÖNEMLİ AKTÖRLERDEN BİRİDİR”

Meclis toplantısı açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Kadir Topbaş, yerel yönetimlerin ülkelerin kalkınmasındaki önemine değinerek Konfüçyüs’ün “Yakın kolay, uzak zor idare edilir”  sözlerini hatırlattı. Belediyelerin sorunların çözümü için en önemli aktörlerden biri olduğunun altını çizen ve yerel yönetimler olarak, herkese eşit mesafede hizmet götürmek gerektiğini belirten Başkan Topbaş, farklılıkları zenginlik olarak görmek gerektiğine vurgu yaptı.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI

Başkan Kadir Topbaş’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Birliğin çalışmaları ve 2016 Yılı Faaliyet Raporu’na ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.  TBB Birinci Başkan Vekili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un başkanlık ettiği Divan’da 2016 Yılı Bütçe Kesin Hesabı, Rozet Ücretlerinin Kaldırılması, Kadro İhdası ve Değişikliği ve Sözleşmeli Personel Ücretinin Belirlenmesi konu başlıkları görüşülerek karara bağlandı.

TBB ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis toplantı gündeminde olan araç teslim töreninin ardından, TBB Encümen Üyeleri seçimine geçildi. Başkan Enver Yılmaz, yapılan seçimlerin ardından yeniden TBB Encümen Üyesi oldu.

BAŞKAN YILMAZ, “BÜYÜKŞEHİR ORDUMUZU LAYIKIYLA TEMSİL EDECİZ”

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Başkan Yılmaz, “TBB’de yeniden Encümen Üyesi seçilmiş olmak, bizler için gurur verici. Büyükşehir Ordumuzu, her alanda olduğu gibi burada da layıkıyla temsil edeceğiz. Türkiye Belediyeler Birliğinde tekrar Encümen Üyesi olarak seçilmemde bizlere destek veren tüm üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır