• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Başkan Yılmaz, Sözümüzü Yerine Getirmek İçin Gayretlerimiz Sürüyor

Başkan Yılmaz, Sözümüzü Yerine Getirmek İçin Gayretlerimiz Sürüyor

Yapılamaz denilen projeleri hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçelerini modern yollarla buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. İlin altyapısını sağlamlaştırarak uzun ömürlü yolları hizmete sunduklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “2017 yılı sonuna kadar %95’ini çözüme kavuşturma taahhüdümüz olan yol konusunda gayretlerimiz devam ediyor. Ferhat gibi dağları delerek ulaşımda yeni yollar açarken, kale gibi duvarlarla açtığımız bu […]

Yapılamaz denilen projeleri hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçelerini modern yollarla buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İlin altyapısını sağlamlaştırarak uzun ömürlü yolları hizmete sunduklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “2017 yılı sonuna kadar %95’ini çözüme kavuşturma taahhüdümüz olan yol konusunda gayretlerimiz devam ediyor. Ferhat gibi dağları delerek ulaşımda yeni yollar açarken, kale gibi duvarlarla açtığımız bu yolları koruma altına alıyoruz. Yollarımızı çamur halde değil, asfaltını dökerek vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Söz verdiğimiz her hizmetin takipçisiyiz” dedi.

İLÇELER ŞANTİYEYE DÖNÜŞTÜ

Ordu Büyükşehir Belediyesinin son günlerde yürüttüğü çalışmalardan bazıları ise şöyle:

Altınordu ilçesinde turizme can katacak önemli arterlerden biri olan ve tamamlandığında 3 şeride çıkacak 7.60 km’lik Boztepe yolunda kazı, dolgu ve yol genişletme ile sanat yapısı çalışmaları sürdürülürken, toplam uzunluğu 8 km olan Kayabaşı-Topluca-Gökömer-Gerce grup yolunda kazı, dolgu, yol genişletme ve yol terasman çalışması yapılıyor.

1 km uzunluğa sahip Fatsa Sakarya Caddesi’nin 600 metrelik kısmında sıcak asfalt çalışması tamamlandı ve kalan kısımlarda kazı dolgu çalışması devam ediyor. Yine ilçeye bağlı Yassıbahçe-Bolaman bağlantısının 200 metrelik bölümünde taş duvar çalışması tamamlanırken, heyelanlı olan bölgede yollar sanat yapısı ile koruma altına alındı.

Korgan ilçesinde tarihinin en büyük altyapı yatırımına imza atarak 580 metre uzunluğa sahip şehir merkezinde altyapı, kazı, dolgu ve pmt serim çalışması yapan ekipler, sıcak asfalta hazır hâle getirilen yolda kısa zaman sonra çalışmalara başlayacak.

Toplam uzunluğu 13.50 km olan Gölköy ilçesine bağlı Alanyurt-Karahasan-Düzyayla yolunun 3 km’sini sıcak asfalt konforuyla buluşturan ekipler, kalan kısımlarda onarım, yol genişletme ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

4 km uzunluğa sahip Gürgentepe ilçesine bağlı Hasancık-Bahtiyarlar yolunda onarım çalışmaları devam ederken, 3.5 km uzunluğa sahip Çatalpınar ilçesi Güneyce-Gündoğdu bağlantısının 2.5 km’lik kısmında onarım ve yol genişletme çalışmaları ise tamamlandı.

Ulubey Şehit Metin Aydın Sokak’taki sözü verilen 400 metrelik bölüm ise yapılan çalışma ile sıcak asfalta kavuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır