• DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,24
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,17
Başkan Yılmaz, Şampiyon Enes’i Kabul Etti

Başkan Yılmaz, Şampiyon Enes’i Kabul Etti

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Romanya’da düzenlenen 2017 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda 13 yaş kategorisinde dünya şampiyonu olan Enes Tanrıverdi’yi makamında kabul etti. BU BAŞARI SATRANCA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARIN SOMUT BİR GÖSTERGESİDİR Enes Tanrıverdi’nin kazandığı dünya şampiyonluğunun satranç spor dalına yaptıkları yatırımın somut bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Sevgili Enes’in Romanya’da düzenlenen […]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Romanya’da düzenlenen 2017 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda 13 yaş kategorisinde dünya şampiyonu olan Enes Tanrıverdi’yi makamında kabul etti.
BU BAŞARI SATRANCA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARIN SOMUT BİR GÖSTERGESİDİR
Enes Tanrıverdi’nin kazandığı dünya şampiyonluğunun satranç spor dalına yaptıkları yatırımın somut bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Sevgili Enes’in Romanya’da düzenlenen 2017 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil ederek altın madalya kazanması, satranç spor dalına yaptığımız yatırımların en somut ve güzel neticesidir. Tüm Ordulular olarak, Enes kardeşimizin mutluluğuyla mutlu olduk. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.
ENES GİBİ YENİ SPORCULARIN YETİŞMESİNE GAYRET EDECEĞİZ
Büyükşehir Belediyesi olarak, satranç sporuna çok önemli destekler verdiklerini hatırlatan Başkan Yılmaz, “Göreve geldiğimiz 3 yıl içerisinde 3 defa uluslararası satranç şampiyonası düzenledik. En son düzenlediğimiz şampiyonaya 35 ülkeden yaklaşık 600 sporcu katıldı. ‘Doğru Hamlede Buluşalım’ adıyla yürüttüğümüz proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan 1.000 kadar öğretmene satranç eğitici belgesi kazandırdık. İnşallah bundan sonra da Enes gibi başarılı olan kardeşlerimizin sayısının artması konusunda gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.
Enes Tanrıverdi de hedefini her zaman yüksek tutmaya çalıştığını belirterek, şampiyonluğun kendisi için çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.
Ziyaretin sonunda, Başkan Enver Yılmaz tarafından Enes Tanrıverdi’ye çeşitli hediyeler takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır