Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Ordu’yu Ak Belediyecilikle Tanıştırdı

Başkan Yılmaz, Ordu’yu Ak Belediyecilikle Tanıştırdı
  • GENEL / SİYASET
  • 02 Şubat 2018
  • Başkan Yılmaz, Ordu’yu Ak Belediyecilikle Tanıştırdı için yorumlar kapalı
  • 244 KEZ OKUNDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Başkan Enver Yılmaz’la birlikte Ordu’nun ilk defa Ak Belediyecilikle tanıştığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Çalık ziyarette yaptığı konuşmada, Başkan Yılmaz’ın 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmesiyle birlikte Ordu ilinin Ak Belediyecilikle tanıştığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız, 1994 yılında İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla birlikte yerel yönetimin ne olduğunu ve yerel hizmetlerin nasıl yapılacağını tüm Türkiye’ye gösterdi. Onun açtığı yol, ondan sonra gelen Belediye Başkanlarımız için de çok önemli bir yol oldu. O gün İstanbul’da yaşanan fiziksel gerçekleşmeler kadar sosyal ve kültürel belediyecilik de altın çağını yaşadı. Ordu ilimiz, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde tecrübeli Milletvekillimiz Başkan Enver Yılmaz’ın seçilmesiyle birlikte Ak Belediyecilikle tanışmış oldu. Yapmış olduğu hizmetler, sosyal belediyeciliğe yaptığı katkılar, kültürel belediyecilik adına hayata geçirdiği projeler ve fiziksel gelişmeler için kıymetli Başkanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Elinize, yüreğinize sağlık” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE KADIN YÖNETİCİLERİN VARLIĞINDAN MEMNUN OLDUM

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Ordu Büyükşehir Belediyesindeki kadın yöneticilerin varlığından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dikkatimi çeken çok önemli bir husus da Ordu Büyükşehir Belediyesinde kadın yöneticilerimizin bulunması. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı görevini yürüten ve imar eden mimar bir hanımefendi kardeşimiz var. Büyükşehir Belediyesinde kadın yöneticilerin ayak seslerini duydum. Bundan da çok büyük mutluluk duydum. İnşallah kadın yöneticilerimizin sayılarının diğer illerimizde de artmasını diliyorum” diye konuştu.

SOSYAL POLİTİKALARLA İLGİLİ VERİMLİ TOPLANTILAR YAPILDI

Başkan Enver Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Çalık’ın Ordu ilinde sosyal politikalarla ilgili verimli toplantılar gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Sosyal politikalara ait bir dizi program için ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık, Ordu’daki sivil toplum kuruluşlarıyla çok güzel ve verimli toplantılar gerçekleştirdi. Burada yapılan toplantılarla ilgili gerek Bakanlıklar gerekse Genel Merkezimiz nezdinde gereken değerlendirmeler yapılacaktır. Sayın Genel Başkan Yardımcımızın yaşadığı ile Malatya ve Ordu’muzun büyükşehir olarak yaşadığı sıkıntılar aşağı yukarı aynıdır. Bu anlamda kendilerinin milletvekilliği tecrübesini ilimizin kalkınması ve ülkemizin siyasetine yön vermesi bakımından en iyi şekilde kullanacağına inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Başkan Enver Yılmaz ve beraberindekiler, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan “El Emeği Çarşısı”nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: