• DOLAR
  %2,24
 • EURO
  %2,89
 • ALTIN
  %2,51
 • BIST
  %0,60
Başkan Yılmaz, Mahalleleri Tek Tek Dolaşarak Sorunları Çözüyor

Başkan Yılmaz, Mahalleleri Tek Tek Dolaşarak Sorunları Çözüyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kumru ilçesinde iftar programı düzenledi. Sağanak yağış altında gerçekleştirilen programa 2 bin 500 kişi katıldı. Başkan Enver Yılmaz, hava muhalefetine rağmen iftar programına katılan vatandaşlara teşekkür ederek birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiğini söyledi. İftar programı için Kumru’ya gelen Başkan Yılmaz, ilk olarak İslamdağ-Beyceli-Fizme grup yolunda incelemelerde bulundu. İlçede devam eden […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kumru ilçesinde iftar programı düzenledi. Sağanak yağış altında gerçekleştirilen programa 2 bin 500 kişi katıldı. Başkan Enver Yılmaz, hava muhalefetine rağmen iftar programına katılan vatandaşlara teşekkür ederek birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiğini söyledi.
İftar programı için Kumru’ya gelen Başkan Yılmaz, ilk olarak İslamdağ-Beyceli-Fizme grup yolunda incelemelerde bulundu. İlçede devam eden diğer yatırımlarla da ilgili bilgi alan Başkan Enver Yılmaz, ardından iftar programının düzenlendiği alana geçti.
SİZLER BİRLİK VE BERABERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ SERGİLEDİNİZ
Başkan Yılmaz iftar alanında yaptığı konuşmada, sağanak yağışa rağmen katılım gösteren vatandaşlara teşekkür ederek, “Kumru, bizlere her zaman destek oldu. Seçim dönemlerinde verdiğiniz büyük desteklerin yanı sıra her zaman bizimle birlikte olduğunuzu bu akşam da gösterdiğiniz. Yoğun yağış altında ıslanmadan, evlerinizde zahmet çekmeden rahat bir şekilde iftarınızı yapabilirdiniz ancak buraya gelmeyi tercih ederek birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilediniz. Yaklaşık 2 bin 500 kişilik iftar alanımızı dolduran siz Kumrulu hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
KUMRU’YA 54 MİLYON YATIRIM YAPTIK
Başkan Enver Yılmaz konuşmasının devamında, Kumru ilçesinde büyük yatırımları hayata geçirdiklerini belirterek, “Tüm ilçelerimizde olduğu gibi Kumrumuza da büyük yatırımlar yapıyoruz. Bugün itibarıyla ilçemizde 10 farklı noktada ekiplerimiz çalışıyor. Yıl sonuna kadar ilçemizin suyla ilgili sorunlarının %95’ini çözmüş olacağız. Üç yılda 72 km asfalt yol yaptığımız Kumru ilçemize bu yıl da 57 km daha asfalt yol yapmayı planlayarak toplam asfalt miktarı 129 km olacak. Kumru Kent Meydanı ve Kapalı Otopark Projemizi hayata geçirmek için çalışmalara başladık. İl Özel İdare zamanında ilçemize yol ve su yatırımı için 800 bin TL ödenek ayrılıyordu. Biz ise geride bıraktığımız süreçte 54 milyon TL’lik yatırım yaptık. İnşallah yatırımlarımız bundan sonra da artarak devam edecek ve Kumru ilçemize teşekkürlerimizi en güzel şekilde sunacağız” diye konuştu.
SU VE KANALİZASYON YATIRIMI 28 MİLYON TL’Yİ BULDU
Kumru’ya bu yılla birlikte toplam 28 milyon TL su ve kanalizasyon yatırımı yaptıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “İlçemizde üç yılda 2 milyon 200 bin TL su tahsilatı yaptık. Buna karşılık 1 adet su alma yapısı, 4 adet içme suyu deposu, 1 adet içme suyu arıtma tesisi, 1.250 m kanalizasyon hattı ve 31 bin m içme suyu hattı döşedik. Göreve geldiğimizde, ilçemizde yaz aylarında yaşanan su sorununu çözdük. 2016 yılında başladığımız Kumru Göleti’ndeki çalışmalarımızı 2018’de tamamlayacağız. Bu yıl yapacağımız projelerle birlikte su ve kanalizasyon alanında gerçekleştirdiğimiz yatırımlar toplam 28 milyon TL’yi buldu” şeklinde konuştu.
BAŞKAN YILMAZ, MAHALLELERİ TEK TEK DOLAŞARAK SORUNLARI ÇÖZÜYOR
Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın mahalleleri tek tek gezdiğini ve yaşanan sorunlara çözüm ürettiğini belirterek, “İlçemizin temel problemleri olan yol ve su konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak, zor şartlar altında önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Allah’a şükürler olsun ki mahalle mahalle dolaşarak sorunları ve çözüm için yapılan çalışmaları yerinde gören bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. İlçemizin önemli sorunlarının çözümü için yoğun gayret gösteren Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a ve ekibine gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
Düzenlenen iftar programına Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kumru Kaymakamı Deniz Kılınç, Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu, Ak Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, İlçe Belediye Başkanları, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Başkan Enver Yılmaz, iftardan sonra Kumru’daki mahalle muhtarları ve STK temsilcileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu. İftar alanında oynanan Hacivat ve Karagöz oyunu ise çocuklar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır