Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Korganlılar Değişime Tanıklık Ediyor

Başkan Yılmaz, Korganlılar Değişime Tanıklık Ediyor
  • GENEL / SİYASET
  • 10 Haziran 2018
  • Başkan Yılmaz, Korganlılar Değişime Tanıklık Ediyor için yorumlar kapalı
  • 514 KEZ OKUNDU

Korgan ilçesinde düzenlenen iftar programına katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, hayata geçirdikleri yatırımlarla birlikte ilçenin artık kabuğunu kırmaya başladığını söyleyerek, “Büyükşehir’le birlikte Korgan, her yönüyle hizmet almış ve tam bir ilçe olmuştur” dedi.

“KORGAN-TEPEALAN ARASINDA 17 KM YOL YAPTIK”

Göreve geldikleri ilk günden itibaren özellikle yol ve su konusunda kendilerinden büyük talepler olduğunu söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Hemşehrilerimizin ilk talebi Korgan-Tepealan arasındaki 17 km’lik yolun asfaltlanmasıyla ilgili oldu. Biz de bu konuda verdiğimiz sözü tuttuk ve tüm sanat yapılarıyla birlikte hem Korgan’a hem de Tepealan’a yakışan bir yol inşa ettik. Sadece bu yolu değil grup yollarımızdan olan Çamlı, Çiftlik ve Çatalpınar bağlantısını da asfalt yapacağımızı söyledik. Şu anda Çiftlik’e kadar geldik ve kısa sürede bu güzergahı tamamlamış olacağız” diye konuştu.

“KORGAN ARTIK KABUĞUNU KIRMAYA BAŞLADI”

Yapılan hizmetlerle birlikte Korgan ilçesinin kabuğunu kırmaya başladığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Bu program öncesinde, Tuncay Başkan ile yaptığımız sıcak asfalt ve beton yolları gezdik. Yapılan hizmetlerden sizlerin memnun kalmasından bizler büyük mutluluk duyuyoruz. Bugünkü gezimizden sonra gördük ki Korgan, yaklaşık 29 mahallesinin aldığı hizmetle birlikte sorunlarından kurtulmuş, yaşayanlarının birlik ve beraberliği en üst seviyeye taşımış olduğu bir ilçe. 74 km asfalt, 24 milyon TL’lik su yatırımı ve birçok hizmet ile Korgan artık her yönüyle tam bir ilçe oldu. Hatırladığınız üzere büyükşehir olmadan önce Korgan’ın suyu akmıyordu. Bu doğrultuda planladığımız projeleri tek tek hayata geçirerek arıtması dahil olmak üzere su sorununu ortadan kaldırdık. İlçemiz artık yaşanabilir bir kent olma yolunda hızla ilerliyor. Büyükşehir Belediyemiz ve hükümetimizin yatırımlarıyla birlikte Korgan artık kabuğunu kırmaya başladı. Korganlı hemşehrilerimiz artık değişime tanıklık ediyor” şeklinde konuştu.

“KORGAN’A KENT MEYDANI YAPACAĞIZ”

İlçede meydan düzenlemesi yapacaklarını ve bu hizmeti hayata geçirebilmek için Kaymakamlık ile Jandarma binasının o bölgeden taşınması gerektiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Tuncay Başkanım bizlere bu konuda söz verdi. Bu sözün gerçekleşmesinin ardından belki de tüm ilçelerimize yaptığımız meydan düzenlemesinin en güzelini burada hayata geçirmiş olacağız. Projemiz kapsamında sadece meydan olmayacak, Kültür Merkezi ve Belediye binası da yer alacak. Meydanın çevresindeki tüm binalarda da dış cephe iyileştirme çalışması uygulayacağız” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFET TAM BİR YIKIM EKİBİ”

Hizmet yarışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ve hükümetten büyük destek aldıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Tüm bu yatırımları hayata geçirebilmek için Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimizden büyük destek alıyoruz çünkü Korgan % 90’a yaklaşan oy oranıyla bizi Ankara’da her zaman güçlü kılmış bir ilçemizdir. 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde bu desteğin artarak devam edeceğine olan inancım tam. Yürütülen seçim propagandalarına baktığımızda, muhalefetin her bir adayı Sayın Cumhurbaşkanımızın önüne set çekmek istiyor. Kimisi TRT’yi kapatacağını, kimisi de Kanal İstanbul’u yapmayacağını söylüyor. Biri de şunu veya bunu yapacağız demiyor. Yapılan eserleri hepimiz görüyoruz. Bunlar birer yıkım ekibidir. 16 senelik iktidarımız döneminde Türkiye çağ atlamıştır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: