Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

BAŞKAN YILMAZ, İKİZCE’DE YIL SONUNDA SICAK ASFALT YOL ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYACAĞIZ

BAŞKAN YILMAZ, İKİZCE’DE YIL SONUNDA SICAK ASFALT YOL ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYACAĞIZ
  • GENEL / SİYASET
  • 29 Mayıs 2018
  • BAŞKAN YILMAZ, İKİZCE’DE YIL SONUNDA SICAK ASFALT YOL ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYACAĞIZ için yorumlar kapalı
  • 714 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, iftar programlarının beşincisini İkizce ilçesinde düzenledi. Başkan Enver Yılmaz yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Yaptığımız hizmetlerden daha önemli olan, bu yağmurlu havada bürokratlarımız, milletvekili adaylarımız, Belediye Başkanlarımız ve 3 bine yakın İkizceli kardeşimizle bu iftar sofrasında bir araya gelmektir. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Adayları Şenel Yediyıldız ve Yavuz Selim Kıran’ın da katıldığı iftar programında Büyükşehir Belediyesinin İkizce ilçesindeki yatırımları hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, İkizce’nin Büyükşehir süreciyle birlikte hizmet kervanında önde gelen ilçelerden biri olduğuna dikkat çekerek, “İlçemizin geçmişte ulaşımla ilgili yaşadığı sorunları hepimiz biliyorduk. Özellikle muhtarlarımız, bundan 4 sene önce bizlere geldiklerinde hangi sorunlarla mücadele verdiklerini çok iyi hatırlayacaklar. Altyapısını tamamladığımız yollarımız, artık sıcak asfaltla kaplanarak modern görünüme girmeye başladı” diye konuştu.

BAŞKAN YILMAZ, “YIL SONUNDA SICAK ASFALT YOL ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYACAĞIZ”

Başkan Enver Yılmaz konuşmasında, “İkizce ilçesi Kurtköy-Kutluca-Başönü-Şenbolluk grup yolunda incelemelerde bulunduk. 11 km uzunluğa sahip yolun 3 km’lik kısmında sıcak asfalt döküm işlemini tamamladık ve kalan kısımda ise çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Olağanüstü bir aksilik çıkmadığı takdirde bu yolun tamamını Ramazan Bayramı’na yetiştirmeyi planlıyoruz. Hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Onlar kaynak gönderdi, bizler de verilen kaynaklarla hizmet konusunda seferberliğimizi sonuna kadar gerçekleştirdik. Bu yolun yanı sıra Kaynartaş, Devecik, Yoğunoluk, Çaybaşı bağlantı yolu ve daha fazlasını yapıyoruz. Yatırımlarımızı hayata geçirirken muhtarlarımız ve vatandaşlarımızdan da sonuna kadar destek bekliyoruz” dedi.

“SADECE YOL YAPMAK YETMİYOR”

İlçede arazi yapısı gereği zor çalışma yürüttüklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Burada sadece yol yapmakla iş bitmiyor. Bununla birlikte duvarları ve sanat yapılarını inşa ederek diğer bölgelere göre neredeyse 2-3 kat çalışma yürütüyoruz. İnşallah bu yıl sonu itibarıyla yola ilişkin ciddi bir sorunumuz kalmayacak. İkizce ilçemizde tamamlanan yol çalışmalarımız ise şöyle: Yunusoğlu Caddesi 1.2 km, Ada Caddesi-Asımovalı Caddesi 3.2 km, Yoğunoluk Mahallesi 2.5 km, İkizce Devecik Mahallesi grup yolu 4.7 km, Kurtköy-Kutluca-Başönü-Şenbolluk grup yolu 3.2 km, Dumantepe-Şenboluk grup yolu 2.5 km, İkizce-Kocaman grup yolu 3.5 km, Kiraztepe Mahalle yolu 2.5 km, Özpınar-Kaynartaş grup yolu 5.5 km ve Yoğunoluk-Tombaşlı-Enazlı Mahallesi 5 km” şeklinde konuştu.

“İKİZCE İLÇEMİZE 58 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK”

Büyükşehir olmadan önce İkizce ilçesinin Ordu İl Özel İdareden yol ve su için aldığı paranın sadece 600 bin TL olduğunu hatırlatan Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyemizin geride kalan 4 yıllık süre içerisinde İkizce ilçemize yaptığı yatırım 58 milyon TL. Böylesine büyük bir yatırımla geçmiş ile günümüzü kıyaslamak çok daha kolay olacaktır. Bu her şeyin en güzeline layık olan sizler için yapılmış bir hizmettir. İlçemizde eksik hiçbir yatırım bırakmamış olacağız” dedi.

“SU VE ALTYAPI İÇİN 14 MİLYON 450 BİN TL KULLANILDI”

İlçenin su, altyapı ve diğer yatırımları hakkında da bilgi veren Başkan Yılmaz, “Yılda sadece 1 milyon TL içme suyu parası topladığımız İkizce ilçemizde su ve altyapı olarak toplam 14 milyon 450 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Bu yıl sonu itibarıyla arıtma tesisi dâhil olmak üzere içme suyu yatırımlarını

tamamlamış olacağız. Yine İkizce ilçemize kazandırdığımız İmam Hatip Lisesi, 24 derslikli örnek projesiyle Ordu ilimizin en güzel liselerinden biri oldu. Bugün yaptığımız ziyaretle binayı inceleme fırsatı bulduk. Resmi açılışını ise kısa bir süre içerisinde yapmayı planlıyoruz. Yine ilçemize kent meydanını kazandırdık, belediye binasının dış cephesini giydirdik, itfaiye müfreze alanını ve Fatih sentetik sahamızı yaptık. Kalan işlerimizi de en kısa sürede tamamlayacağız. Tüm bu hizmetlerimizden daha önemli olan, bu yağmurlu havada bürokratlarımız, milletvekili adaylarımız, Belediye Başkanlarımız ve 3 bine yakın İkizceli kardeşimizle bu iftar sofrasında bir araya gelmektir. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.

“İKİZCE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN KALESİDİR”

Başkan Enver Yılmaz konuşmasında 24 Haziran seçimleri için İkizcelilerden destek beklediklerini de belirterek, “AK Parti birinci sıra milletvekili adayımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere emaneti olan Sayın Şenel Yediyıldız ve altıncı sıradaki adayımız Sayın Yavuz Selim Kıran kardeşimiz bizlerle birlikte. Biliyoruz ki İkizce Sayın Cumhurbaşkanımızın kalesidir. Bizler de % 75’in üzerinde vereceğimiz oyla İkizce’den Sayın Cumhurbaşkanımıza bir mesaj gönderelim istiyoruz” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ ADAYI YEDİYILDIZ, “YATIRIMLARI GÖRDÜK, BAŞKA SÖZE GEREK YOK”

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından AK Parti Birinci Sıra Milletvekili Adayı Şenel Yediyıldız da bir konuşma yaparak, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’ın da dediği gibi ben size Sayın Cumhurbaşkanımın emanetiyim. Sayın Başkanımla birlikte yol başta olmak üzere birçok yatırımı yerinde inceledik. Gördüğümüz yatırımlar bizlere başka bir söz söylemeye gerek bırakmıyor. Aldığınız hizmetlerin devam etmesini ve daha da artmasını istiyorsanız bizlere destek veriniz. Sayın Cumhurbaşkanımız dünyanın neresinde bir mağdur varsa hep onun yanında olmuştur. Bu da güçlü Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olmasından kaynaklıdır. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımızı daha da güçlü bir lider yapmak için destek vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Programda İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt de bir konuşma yaparak hizmetlerinden dolayı Başkan Enver Yılmaz’a teşekkür ederek herkesin Ramazan ayını tebrik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: