• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Başkan Yılmaz, İkizce Cazibesini Daha da Artıracak

Başkan Yılmaz, İkizce Cazibesini Daha da Artıracak

İlçelerdeki yatırımları değerlendirme toplantısı kapsamında İkizce ilçesinden gelen heyetle buluşan Başkan Enver Yılmaz, Ordu’nun en güzel ilçelerinden olan İkizce’nin yatırımları tamamlandığında cazibesini daha da artıracağını söyledi. Ünye Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda düzenlenen değerlendirme toplantısına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başta olmak üzere, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, OSKİ […]

İlçelerdeki yatırımları değerlendirme toplantısı kapsamında İkizce ilçesinden gelen heyetle buluşan Başkan Enver Yılmaz, Ordu’nun en güzel ilçelerinden olan İkizce’nin yatırımları tamamlandığında cazibesini daha da artıracağını söyledi.

Ünye Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda düzenlenen değerlendirme toplantısına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başta olmak üzere, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Daire Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve STK temsilcileri katıldı.

İKİZCE’YE YAPILAN YOL YATIRIMLARININ TOPLAMI 16 MİLYON TL’Yİ GEÇECEK

Başkan Enver Yılmaz, İkizce ilçesinde üç yıllık süreçte 5,50 km sıcak asfalt, 20,50 km sathi asfalt kaplama, 45 km tesviye (yeni yol açma) ve yol onarımı (yol genişletme ), 250 km stabilize yol, 716 km reglaj, 205 km hendek temizliği ve 85 km asfalt yama yapımı, 1,301 m koruge boru döşeme ve 12,460 m3 taş duvar inşaatının gerçekleştirildiğini ifade etti. Bu çalışmalar için 9 milyon 950 bin TL’lik yatırım yapıldığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “2017 yılında da 13,70 km sıcak asfalt, 24 km sathi asfalt kaplama, 3 km beton yol, 36 km stabilize yol ve 12 km de yol açma ve onarım çalışması planlıyoruz. Hayata geçireceğimiz bu yatırımlar için 6 milyon 250 bin TL’lik bütçe ayırdık. Bu yılın sonunda bitireceğimiz yol çalışmaları kapsamında, İkizce ilçemizde 16 milyon 200 bin TL’lik yatırımı hayata geçirmiş olacağız” diye konuştu.

İÇME SUYU VE KANALİZASYON YATIRIMININ TOPLAM BEDELİ 11 MİLYON 480 BİN TL

İkizce’ye geride bırakılan 3 yıllık süreçte 5 milyon 680 bin TL maliyetinde 35,37 km içme suyu ve kanalizasyon hattı inşa edildiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, 2017’de de OSKİ’nin 64,3 km içme suyu hattı döşeyeceği ilçede 5 milyon 800 bin TL yatırımın hayata geçirileceğini ifade etti.

İKİZCE İMAM HATİP LİSESİNİN DERSLİK SAYISI ARTIRILIYOR

Yol ve su yatırımları dışında Büyükşehirin üst yapıda da önemli projeleri hayata geçirmek için seferber olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “İkizce ilçemizde inşasına başladığımız 18 derslikli ‘İmam Hatip Lisesi’ projemizi, 24 dersliğe çıkararak tamamlayacağız. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yapım çalışmasına başladığımız okulumuzu, yeni eğitim öğretim yılında hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.

Başkan Enver Yılmaz, Ordu’nun en güzel ilçelerinden olan İkizce’ye Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir meydanla birlikte futbol sahası kazandırıldığını ve saha etrafında çevre düzenlemesiyle çelik tribün yapılmasının planlandığını ifade ederken, İkizce Belediyesinin de dış cephesinin giydirildiğini söyledi.

BAŞKAN SÖĞÜT, “BÖYLE BİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA İHTİYACIMIZ VARDI”

İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, büyük yatırımlar gerçekleştiren ve özellikle karla mücadelede halkı mağdur etmemek için gece gündüz çalışan Büyükşehire ve Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, “İlçe belediyeleri olarak, kendi bütçemizle bu kadar yatırımı hayata geçiremezdik. Yol ve su konusunda yaşanan sorunların çoğu yapılan hizmetlerle sona erdi. Yılsonunda çalışmaların tamamlanmasıyla ilçemiz daha da güzel bir görünüme kavuşacak” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır