Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Hizmetler Katlanarak Devam Edecek

Başkan Yılmaz, Hizmetler Katlanarak Devam Edecek
  • GENEL / SİYASET
  • 14 Haziran 2018
  • Başkan Yılmaz, Hizmetler Katlanarak Devam Edecek için yorumlar kapalı
  • 579 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kabataş ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Başkan Yılmaz, 4 yıl içerisinde Kabataş’a 33 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını ve bundan sonra da hizmetlerin katlanarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Enver Yılmaz Kabataşlılarla et tırnak gibi olduklarını ifade ederek, “Sizler ve bizler et tırnak gibiyiz. Kabataş ilçemizde geçen sene düzenlediğimiz iftar programında 2 bin 500 kişiyle bir araya geldik. Bu sene de yaklaşık 3.000 hemşehrimizle aynı sofrada iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Maksadımız birlik ve beraberlik. Allah razı olsun, sizler de iftar programımıza teşrif ederek bu konuda ilgi ve alakanızı eksik etmiyorsunuz” dedi.

YIL SONUNA KADAR TAAHHÜTLER YERİNE GELECEK

Büyükşehir Belediyesi olarak, Kabataş ilçesine 33 milyon TL tutarında yatırım yaptıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Büyükşehir olmadan önce, İl Özel İdaresi tarafından Kabataş ilçesinin içme suyu ve yol yatırımları için 650 bin TL ödenek ayrılıyordu. Göreve geldiğimiz günden itibaren 33 milyon TL’lik yatırım yaparak Kabataş ilçe merkezindeki altyapı çalışmalarının tamamını bitirdik ve ara sokaklara varana kadar asfalt yaptık. İlçe Belediyesi ve Kaymakamlık önüne çok güzel bir meydan yaptık. Bu hizmetler katlanarak devam edecek. Yıl sonu itibarıyla yol ve suyla ilgili verdiğimiz taahhütleri yerine getirmiş olacağız” diye konuştu.

İÇME SUYUNA 18 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Başkan Enver Yılmaz, içme suyu yatırımlarıyla da ilgili bilgi vererek, “4 yıl içerisinde Kabataş ilçemizin genelinde 2 milyon 800 bin TL’lik su parası topladık. Buna karşılık Alankent dâhil olmak üzere 18 mahallemizi kapsayacak şekilde Kabataş ilçemizde içme suyuyla ilgili 18 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Bu da bire altı oranında yatırım demek. Bitti mi? Bitmedi ve devamı da gelecek. Kalan yerleri ise en kısa zamanda yapacağız” şeklinde konuştu.

41 KM SICAK ASFALT VE ASFALT YAPILACAK

İlçe genelinde sene sonuna kadar 41 km sıcak asfalt ve asfalt çalışması yapılacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Ana grup yollarımızda çok ciddi çalışmalar yaptık göreve başladığımız günden itibaren ilçemiz genelinde 27 kilometre sıcak asfalt ve asfalt çalışması gerçekleştirdik. Allah izin verirse bu yıl içerisinde de 41 kilometre daha asfalt yol yapmayı planlıyoruz. Bu sene yapılacak çalışmalar kapsamında, Alankent Mahallesi merkezinde 2 kilometre, Kabataş-Şifasuyu-Beylerli Mahalleleri grup yolunda 8,5 km, Belen Mahallesi yolunda 1,5 km, Kabataş-Ardıç grup yolunda 3 km, Hoşkadem Mahallesi yolunda 2,5 km, Hoşkadem-Beylerli-Alacalar Mahallesi grup yolunda 5,5 km, Beylerli-Alacalar Mahallesi grup yolunda 1,5 km, Alankent-Korgan bağlantı yolunda 4 km, Beylerli-Kuzköy Mahallesi grup yolunda 3 km, Kabataş-Alankent Mahallesi grup yolunda 6 km sıcak asfalt ve asfalt yapılacak. Ayrıca Ardıç Mahallesi-Fatsa-Aybastı karayolu bağlantısında 500 m, Ilıcak-Yakacık-Gökçebel mevkiinde 1 km, Kayıncık Mahallesi yolunda 1,3 km, Yenice-Eceli grup yolunda 600 m, Beylerli Mahallesi Varıcılar mevkiinde 600 m olmak üzere beton yol imalatı yapacağız. Çok şükür bu sene hava şartları iyi gitti ve imkânlarımız da var. Çalışmaların ihalesini de yaptık. Bunların haricinde geriye kalan kısımları peyderpey tamamlayacağız.

BAŞKAN YILMAZ, “MİLLETVEKİLİ ADAYIMIZ OP. DR. ŞENEL YEDİYILDIZ ORDU’NUN ÖNEMLİ DEĞERLERİNDEN BİRİ”

Ordu’dan AK Parti Birinci Sıra Adayı Şenel Yediyıldız’ın da Kabataşlı olduğunu hatırlatan Başkan Enver Yılmaz, “Kabataş yoğun göç vermiş bir ilçemiz. Buna karşın yaklaşık 10 bin nüfusuyla birlikte AK Parti kurulduğu günden bu yana her zaman bize ciddi destek oldu. Hemşehrilerimizin bizlere verdiği destek %55’lerle başladı ve %75’lere kadar çıktı. Sayın Şener Yediyıldız ağabeyimiz de aday olmadığı halde Cumhurbaşkanımız tarafından milletvekilliği seçimlerinde Ordu’da liste başı yapıldı. Kendisi yıllarca hem Kabataşlıların hem de Orduluların İstanbul’da Vakıf Gureba Hastanesindeki görev süresi dâhil olmak üzere garip-gurebaya yardım etmiş. Tarihte bu bölgedeki hizmetlere öncülük etmiş bir ailenin evladı, buranın kanaat önderlerinden ve Ordu’muzun da önemli değerlerinden biri. Cumhurbaşkanımızın emaneti olan Şenel ağabeyimize siyasetçi olarak sonuna kadar sahip çıkacağımız gibi sizlerin de bu seçimde kendisine destek olacağına ve %90’ın üzerinde oy vereceğine yürekten inanıyorum” dedi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI OP. DR. ŞENEL YEDİYILDIZ, “SİZLERE CUMHURBAŞKANIMIZIN SELAMINI GETİRDİM”

AK Parti Milletvekili Adayı Op. Dr. Şenel Yediyıldız iftar programında yaptığı konuşmada, “Rabbime şükrediyorum, bizi bu iftarda farklı bir şekilde bir araya getirdi. Sizlere Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim ve hizmet etmek için huzurunuza geldim. Bir insan aile fertlerinden oy ister mi? Onlar ona her zaman destek olurlar. Ben de bu durumdayım. Bu anlamda sizlerden oy istemiyorum. Türkiye birtakım zorlukları aşarak geleceğe yürüyor. Bu yolculukta Kabataşlı hemşehrilerimin gerekeni yapacağına ve sandıkları patlatacağına yürekten inanıyorum.

Programda AK Parti Milletvekili Adayı Sait İnan da bir konuşma yaparak, “Kabataş ilçemizi coşkulu görüyorum. Sayın Şenel Yediyıldız hocamıza olan sevgi seli Kabataş’ı almış, sürüklemiş ve belirli bir yere getirmiş. Allah nasip ederse 24 Haziran’da hep birlikte bu coşkuyu Kabataş’ta sandıklara yansıtarak Cumhurbaşkanımızın emaneti olan listeyi meclise göndereceğiz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: