Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Değişim ve Dönüşümde Milat Olacak

Başkan Yılmaz, Değişim ve Dönüşümde Milat Olacak
  • GENEL / SİYASET
  • 11 Aralık 2017
  • Başkan Yılmaz, Değişim ve Dönüşümde Milat Olacak için yorumlar kapalı
  • 237 KEZ OKUNDU

Yayalaştırma projeleri kapsamında tarihi bir karar alarak Altınordu ilçesi Süleyman Felek Caddesi’ni ve Zübeyde Hanım Caddesi’nin bir kısmını araç trafiğine kapatan Ordu Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki değişim ve dönüşümü aralıksız sürdürüyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Enver Yılmaz, projenin uygulandığı arterde altyapıyı tamamlayıp zemin çalışmalarına geçtiklerini belirterek, “Uzun yıllar kentimizde kangren olmuş birçok soruna müdahale ettik. İlimizde hayata geçirdiğimiz projelerle değişim ve dönüşümde bir milat gerçekleştirdik. Ordu’muzun geleceği için yaptığımız bu çalışmalar halkımızdan takdir görüyor” dedi.

ZEMİN DÖŞEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Başkan Enver Yılmaz yaptığı incelemede, Süleyman Felek Caddesi üzerindeki Yalı (Aziziye) Camii ile Zübeyde Hanım Caddesi Ada Fırını arasındaki alanı, trafiğe kapatıp yayalaştırılmış haliyle vatandaşın hizmetine sunacaklarını söyleyerek, “Altınordu ilçe merkezimizde araç sayısının artmasıyla birlikte yayaların yaşadığı sorunları asgariye indirmek için kentimizin birçok noktasında çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu doğrultuda ilçenin en önemli yaya ulaşım arterlerinden biri olan Süleyman Felek Caddesi ile Zübeyde Hanım Caddesi’ndeki yayalaştırma çalışmalarında altyapıyı hazır hâle getirerek zemin döşeme çalışmalarına hız verdik” diye konuştu.

BÖLGEDE DEĞİŞİM YAŞANACAK

Yayalaştırma Projesi’nin yanı sıra Köprübaşı Meydan Projesi ve Dış Cephe İyileştirme Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte bölgede tam bir değişimin yaşanacağının altını çizen Başkan Yılmaz, “Süleyman Felek Caddemizde yayalaştırma ve dış cephe iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. Köprübaşı mevkiinde köprünün her iki tarafında derenin üzerini kapatacak ve Köprübaşı Camii’nin dâhil olacağı bu alanda yeni bir çevre düzenlemesi yaparak vatandaşlarımız için ortak yaşam alanı oluşturacağız. Yalı Camii ile İsmet Paşa Caddemizin girişine kadar olan kısımda dış cephe iyileştirme çalışması sürdürüyoruz. Yaklaşık 115 binanın dış cephesine müdahale edeceğimiz proje kapsamında, 700 m’lik uzunluğa sahip Süleyman Felek Caddesi üzerinde bulunan binaların ön cephesi ve 44 binanın da yan cepheleri yapılacak. Böylece binaların renk ve görünümleri, yayalaştırma çerçevesindeki projemizle birlikte uyumlu hâle getirilecek” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: