Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Bizler Cumhurbaşkanımızın Temsilcileriyiz

Başkan Yılmaz, Bizler Cumhurbaşkanımızın Temsilcileriyiz
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 03 Mayıs 2017
  • Başkan Yılmaz, Bizler Cumhurbaşkanımızın Temsilcileriyiz için yorumlar kapalı
  • 279 KEZ OKUNDU
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz TV 52, Altaş TV, BTV ve ORT televizyonlarında ortak yayınlanan “Gündem” adlı programın canlı yayın konuğu oldu.
Ordu ve Türkiye gündemine dair birçok konunun konuşulduğu programda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak ufku geniş ve güçlü bir ekiple yola devam ettiklerini belirterek, “Bizim her şeyimiz şeffaf ve tüm yaptıklarımız ortada. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın temsilcileriyiz. Kendileri ne derse biz onu yaparız” dedi.
CUMHURBAŞKANIMIZIN AK PARTİ’YE DÖNÜŞÜ BİZİ MUTLU ETTİ
16 Nisan’da yapılan referandumu değerlendiren Başkan Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, göreve geldiğinde köşkte oturan bir cumhurbaşkanı olmayacağını söylemişti ve şimdiye kadar da öyle yaptı. 16 Nisan’daki referandumdan sonra tekrar Ak Parti’ye dönüşü bizi mutlu etti. Ordumuzda çok güzel bir referandum süreci yaşadık. İlimiz genelinde alınan oylara baktığımızda, 7 Kasım 2015’te yapılan milletvekilliği seçimlerine göre alınan oy sayısında bir artış görüyoruz. Ordu ilimiz, Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde ‘Evet’ oyu çıkararak iradesini ortaya koydu” şeklinde konuştu.
HER ŞEYİMİZ ŞEFFAF VE YAPTIĞIMIZ HİZMETLER ORTADA
Başkan Enver Yılmaz, kendisi ve Büyükşehir Belediyesinin faaliyetleriyle ilgili diyecek söz bulamayanların birtakım kumpaslarla algı yaratmaya çalıştıklarına dikkat çekerek, “Şahsımla ve Büyükşehir Belediyemizin faaliyetleriyle ilgili olumsuz bir şey bulamadıklarından suizanla yaklaşıp, olmayan şeyleri varmış gibi göstererek birtakım kumpaslar kurmaya çalışıyorlar ancak bir şey tutturmaları mümkün değil. Bizim her şeyimiz şeffaf ve tüm yaptıklarımız ortada. Bu konuyu Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve İçişleri Bakanımız ile görüştük ve gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın temsilcileriyiz. Kendileri ne derse biz onu yaparız” diye konuştu.
Programda altyapı yatırımlarından büyük projelere, sportif faaliyetlerden sosyal projelere kadar birçok konuda bilgi veren Başkan Yılmaz’ın açıklamalarında ön plana çıkan satırbaşları ise şöyle:
ORDUSPOR BORÇLARI NEDENİYLE HAREKET EDEMEZ HÂLE GELDİ
Önceki sene Orduspor’un liglerdeki durumu belli olmadığı için Güzelorduspor’a çok fazla ağırlık vermedik. Ancak geçen süre içerisinde Orduspor’un borçları nedeniyle gittikçe hareket edemez hâle gelmesi ve bu durumun içinden çıkamaması nedeniyle bir yıl önceden bu günleri öngörerek gerekli hazırlıklarımızı yaptık.
GÜZELORDUSPOR 3. LİGE YÜKSELMEYİ BAŞARDI
Güzelorduspor’u biz kurmadık, İl Özel İdaresinin var olan takımını devraldık ve sonrasında sadece isim değişikliği yaptık. Güzelorduspor, mütevazı ve sonuca endeksli bir takım olarak bal liginde mücadele etti. Profesyonel bir ekip, disiplinli bir çalışma ve çok ciddi bir emek ile bal liginde başarılı olarak 3. Lig’e yükseldik. Takımımız 3. Lig’e yükseldiği zaman, iki şehit cenazemizin olması ve Orduspor’un profesyonel liglere veda etmesi nedeniyle herhangi bir eğlence tertiplemeyi uygun bulmadık. Önümüzdeki Cuma günü Orduspor’un eski kulüp başkanlarını, amigo gruplarını, basın mensuplarını ve diğer kesimleri davet etmek suretiyle düzenleyeceğimiz yemekte bir araya geleceğiz.
YENİ ORDUSPOR OLARAK HEDEFİMİZ, SENEYE 2. LİG’E YÜKSELMEK
Orduspor bal ligine düşerek profesyonel liglere veda etti ancak şehrimizin bir diğer takımı Güzelorduspor, 3. Lig’e yükselerek Ordumuzu temsil etmeye başladı. Bundan sonraki süreçte takımın renklerini mor beyaz yapacağız. İsim konusunda ise takımın adının Ordu-Spor Kulübü veya Ordu-Futbol Kulübü olmasıyla ilgili Futbol Federasyonuna görüş sorduk. Gelen görüşe göre hareket edeceğiz. Yeni Orduspor olarak hedefimiz, seneye 2. Lig’e yükselmek ve yeni stadın yapım çalışmaları bittiğinde PTT Ligi’ne çıkmaya aday bir takım oluşturmak.
KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Kimseyi mağdur etmemek için çalışmalarımız devam ediyor. Durugöl’e yapılacak stat için inşaat çalışmalarımız başladı. Orduspor’un oradaki binada bulunan malzemelerini başka bir yere taşıdık. Takımın seneye konaklama ve sportif faaliyetleri için DSİ tesislerini kullanmasıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi olarak girişimde bulunduk. Yeni yapılacak stat seneye haziran ayında tamamlanacak. Aynı zamanda o bölgeden kaldırılacak futbol sahalarının yerine Karşıyaka Mahallemizde yapılacak 3 nizami saha eylül ayında hizmete girecek. Turnasuyu Mahallemizde ise biri YİBO’nun yanında diğeri deniz kenarında olmak üzere iki farklı noktada saha yapılması için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni stat yapıldıktan sonra 19 Eylül Stadyumu’nu Büyükşehir olarak biz devralacağız. Stadyumun üzerini park ve yeşil alan, altını ise otopark olarak yeniden düzenleyip vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.
ÇÖPLE İLGİLİ MUAZZAM BİR SİSTEM KURUYORUZ
Kentimizin en güzel yerlerine, Altınordu ilçemizde denizin kenarına onlarca yıldır çöp döküldü ve buralar hoyratça kullanıldı. Hemen yanına atık su arıtma tesisi yapıldı ve 40 yıl yerinden kaldıramıyorsunuz. Bizler çöple ilgili muazzam bir sistem kuruyoruz. Uyguladığımız projelerle Ordumuzu havası, suyu ve denizi en temiz illerden biri hâline getirdik.
BU SENE 500 KM SICAK ASFALT DÖKÜLECEK
Bu yıl öncelikle yüksek kesimlerimizdeki yolları hızlı bir şekilde bitirip, sahil kesimimizdeki yollara ağırlık vereceğiz. Altınordumuzda 120 km ve Fatsa ilçemizde 100 km olmak üzere 500 km sıcak asfalt dökmeyi planlıyoruz. Büyükşehir olduktan sonra, ulaşımla ilgili sorunları çözmek üzere yeni yollar açtık. Altınordu ilçemizden geçen çevre yolunu Karadeniz sahil yoluna bağladık. Yeni sanayi girişine yaptığımız kavşakla o bölgedeki trafik sorununu ortadan kaldırdık.
TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL SAHİLİ OLACAK
Soya sapağından Vali Konağı’na kadar olan yoldaki sıcak asfalt çalışmalarını tamamladık; bisiklet, koşu ve yürüyüş yoluyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Rıhtım tarafında ise dolgu yapılan alanın üstü kapatıldı ve sıra üstyapıyla ilgili uygulamalara geldi. Her iki taraftaki çalışmaları Ramazan Bayramı’na kadar tamamlayıp, inşallah bölgemizin değil ülkemizin en güzel sahillerinden birini vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.
ŞEHİTLER ANITI YAPILACAK
Kaykay pisti ile Bülbül Deresi arasını ayrı bir proje olarak değerlendirecek ve Atatürk Parkı’nın karşısına şehitler anıtı yapacağız. Bunun için Ay Işığı Düğün Salonu, otopark ve Mıdı Restoran’ı da içerisine alan yeni projeyle ilgili ihale sürecini bekliyoruz ve ona göre çalışmalarımıza hız vereceğiz.
MELET PARK’TA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Melet Irmağı kenarındaki çöp alanını rehabilite ettik. Irmak kenarında yapılacak tahkimat çalışmalarımız başladı. Bunun yanı sıra Melet Irmağı üzerine ikinci bir köprü yapılmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor.
YAKLAŞIK 250 KONUT HALKA ARZ EDİLECEK
Eski sanayideki dükkânları taşıyacağımız yeni alanla ilgili girişimlere başladık. TOKİ ile birlikte yaptığımız konutlara yoğun bir ilgi var. Yapılan konutlardan 60-70 kadarını eski sanayideki esnaflarımıza vereceğiz. Geriye kalan yaklaşık 250 konutla ilgili talepleri tamamen şeffaf bir şekilde toplayıp noter huzurunda yapılacak çekilişle birlikte halka arz edeceğiz.
SÜLEYMAN FELEK 15 MAYIS’TA TRAFİĞE KAPATILIYOR
Süleyman Felek Caddemizi 15 Mayıs’ta trafiğe kapatıyoruz. Cadde üzerindeki binaların cephelerinin iyileştirilmesini ve zeminle ilgili yeni düzenlemeleri içeren projeyi ihale ettik. Diğer taraftan Köprübaşı mevkiinde bulunan köprünün her iki tarafında derenin üzerini 70 metre daha kapatmak suretiyle yeni bir meydan yapacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımızın rahatlıkla gezip dolaşabileceği ve alışverişini yapabileceği bir cazibe merkezi ortaya çıkacak.
YENİ KENT MEYDANLARI YAPILIYOR
İlçe merkezlerimizdeki en önemli sorunlardan olan kent meydanı konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce yaptığımız meydanlara ilave olarak Akkuş, Çaybaşı, Kabataş ve Fatsa ilçelerimizde yeni meydan yapılmasına yönelik çalışmalarımız başladı ve en kısa zamanda tamamlanacak. Bunların yanı sıra Aybastı ilçemize kültür merkezi inşa edeceğiz ve temelini Ramazan ayında atacağız. Görünüşü, tip proje olacak kültür merkezini, ilerleyen zamanlarda diğer ilçelerimize de yaymak istiyoruz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: