• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Başkan Yılmaz, Amatör Kulüplere 3 Adet Futbol Sahası İnşa Edeceğiz

Başkan Yılmaz, Amatör Kulüplere 3 Adet Futbol Sahası İnşa Edeceğiz

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka’da değişim ve dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor. Karşıyaka Mahallesi’nde hayata geçirilecek üç amatör futbol sahası ve tenis kort projesiyle 120 dönümlük alanın spor kompleksi hâline getirileceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, 2 yıl önce fındık bahçesi olan yolların bugün bölgenin en güzel spor kompleksi ve sosyal donatı alanı olduğunu ifade etti. SAHALAR ULUSLARARASI STANDARTLARDA […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka’da değişim ve dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor. Karşıyaka Mahallesi’nde hayata geçirilecek üç amatör futbol sahası ve tenis kort projesiyle 120 dönümlük alanın spor kompleksi hâline getirileceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, 2 yıl önce fındık bahçesi olan yolların bugün bölgenin en güzel spor kompleksi ve sosyal donatı alanı olduğunu ifade etti.

SAHALAR ULUSLARARASI STANDARTLARDA OLACAK

Durugöl’de amatör spor kulüplerine ait sahaların bulunduğu alana yapılacak yeni şehir stadıyla birlikte amatör kulüpler için yapılacak saha çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Tenis kortun hemen yanındaki alana birinci amatör sahalar için yapacağımız tesisin bu ay ihalesine çıkmayı planlıyoruz. Çalışmaların ardından Durugöl’ü komple buraya taşıyacağız. Uluslararası kriterde 3 adet saha ve tenis kortun da içinde bulunduğu alanı tam bir spor kompleksine dönüştürüyoruz. Buradaki tesisler, tenis kortu ve nizami futbol sahalarıyla amatör kulüplerin gelişmesine önemli katkı sunacak. 120 dönümlük sahayı, tenis ve alternatif spor kulüplerinin eğitim alanı olarak düşünüyoruz. Hiçbir eksikliğin ve gecikmenin olmadığı proje tamamlandığında inşallah bölgenin en güzel spor komplesine kavuşmuş olacağız. Büyükşehir olmadan önce fındık bahçesi olan bu alandan Nisan Mayıs gibi çevre yolunu geçireceğiz” dedi.

TESİSLER SPOR KULÜPLERİNİN TÜM İHTİYACINA CEVAP VERECEK

Yapılacak çalışmaların ardından amatör spor kulüplerine 2 adet 72 x 113 m ölçülerinde sentetik, 1 adet 72 x 113 m doğal çim futbol sahası olmak üzere toplam 3 adet nizami futbol sahası, 4.500 kişilik tribün ve amatör spor kulüplerinin tüm ihtiyacına cevap verecek nitelikte bir sosyal tesis hayata geçirilecek. Projede yer alan 1 adet sentetik ve 1 adet doğal çim saha Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 1 adet sentetik saha ise Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır