• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Başkan Titiz, Ordu’nun Hızına Hız Kattık

Başkan Titiz, Ordu’nun Hızına Hız Kattık

AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı ,inşaat Mühendisi Çevre Şehircilik ve Kültür Başkanı Fatih Titiz yaptığı açıklamada , AK Parti’nin vatandaşının derdi ile dertlenen, sorunlarını birebir takip eden hizmet partisi olduğunu belirterek kendi alanımdan örnek verecek olursak 14 yılda Ulaşıma Ordu’da 4,Milyar TL yatırım yapmışsız dedi.Titiz, Cumhuriyet tarihinde yapılanı biz 14 yılda hemde 1,5 kat […]

AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı ,inşaat Mühendisi Çevre Şehircilik ve Kültür Başkanı Fatih Titiz yaptığı açıklamada , AK Parti’nin vatandaşının derdi ile dertlenen, sorunlarını birebir takip eden hizmet partisi olduğunu belirterek kendi alanımdan örnek verecek olursak 14 yılda Ulaşıma Ordu’da 4,Milyar TL yatırım yapmışsız dedi.Titiz, Cumhuriyet tarihinde yapılanı biz 14 yılda hemde 1,5 kat daha fazla yol yaparak vatandaşlarımızın istifadesine sunduk. Ulaşımda yaptığımız devasa yatırımların büyüklüğünü anlamak bakımından bir örnek verecek olursak 4 Milyar TL’lik rakam 1985 yılın Türkiye’nin toplam yatırım bütçesinden fazla olduğunu ifade ederek, bu rakamın içinde Büyükşehir Belediyemizin 752 km li sıcak asfalt programı dahil değildir dedi.
ORDU’NUN HIZINA HIZ KATTIK
İl Başkan Yardımcısı Fatih Titiz, Ordu’yu diğer şehirlere bağlayan iç bağlantı yollarını , devlet yollarını 271 kilometreye; ilçe, belde ve mahalle şehir merkezine ulaştıran il yollarını 702 kilometreye uzattık. Böylece Ordu’ya erişimi daha hızlı ve güvenli hale getirerek Ordu’daki karayolu ağını 973 kilometreye ulaştırdık diyerek Ordu’nun hızına hız kattık dedi.
HAYALLERİN ZORLANDIĞI ORDU-GİRESUN HAVALİMANI’NI BİZ AÇTIK
Birilerinin hayal bile edemediği yapılmasının mümkün olmadığını bile söyleyenlerin olduğu Dünya’da üçüncü Avrupa’da birinci Uluslararası Ordu-Giresun havalimanını Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katılımıyla açılış töreni yapılarak hizmete sunuldu. Görüldü ki ; AK PARTİ ile hayaller gerçeğe dönüştü. Havalimanında 2.000.000 yolcu/yıl kapasiteli 20.250 m2 terminal binası bulunmaktadır. Ordu-Giresun Havalimanından dış hatlara da sefer yapılabilmekte olup, hava hudut kapısıdır.
ASFALT KRALI BAŞKAN’LA CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK 752 KM SICAK ASFALT ‘I NI YAPIYORUZ
Başkan Yardımcısı Fatih Titiz , Ordu’yu yıllarca yönetenler ,üzerine hiçbir şey yapmadan şehri 18 bin kişiye göre planlanmış alt yapı ile idare ettiler, asfalt mı sadece göz boyamak için ana caddelere alt yapısız sıcak asfalt döktüler , güzelim Ordu şehrini bir köy gibi bırakıp gittiler. Şimdi Asfalt kralı Başkan Enver Yılmaz’la birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği, Cumhuriyet tarihinde ve yerel yönetimler bazında tek seferde yapılan en büyük sıcak asfalt yapım işi olan 752 Km Sıcak Asfalt Yol Projesi ile eskiden köy olan yerleşim yerleri ,mahalleler, şehirler, yollar sıcak asfalt oluyor, ulaşım sorun olmaktan çıkıyor. Şehrin birçok noktasında sıcak asfalt dökülen yollar, vatandaşlarımızın beğenisini kazanıyor dedi.
NE YAPIYORLARSA YAPSINLAR “YEŞİL YOL” YAPILACAKTIR
İl Başkan Yardımcısı Fatih Titiz Yeşil Yol projesine de değinerek , “Yeşil Yol Projesi” ve Türkiye ile bölgeye ne kazandıracağına bakılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Yardımcısı Fatih Titiz , Öncelikle projenin amacı; Turizm alanlarını birbirine bağlayarak bölgenin turizm potansiyelini artırmak. Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin olmak üzere 8 ilin önemli yaylalarını ve turizm merkezlerini birbirine bağlayan, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin belirlenen güzergâh boyunca güvenli konforlu bir şekilde seyahat etmesine imkân sağlayan bir turizm projesi olduğunu belirterek , Yeşil Yol’un Doğu Karadeniz’e yeni canlılık ve şekil kazandıracağını , 2600 kilometrelik yolun tamamlanmasının ardından sıra 38 ayrı yerde turizm merkezlerinin yapılmasına gelecek. 38 ayrı turizm merkezi için planlama çalışmaları devam ediyor. Planların onaylanmasının ardından bu bölgeler turizm alanı ilân edilecek dedi diyerek .
Sözüm ona bazı çevreci dernek ve vakıfların , dışarıdan aldıkları destekle mahkemelere baş vurarak Yeşil Yol’u engellemeye çalıştıklarını ifade eden Titiz, İsviçre’ye bakmazlar , oraya tek kelime etmezler, ama , mükemmel bir turizm potansiyeli olan bu yola taş koymak için elinden geleni yapıyorlar diyerek, ne yapıyorlarsa yapsınlar , bu yol tamamlanacaktır dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır