Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş’tan, Okuma Yazma Öğrenen Kursiyerlere Ziyaret

Başkan Tekintaş’tan, Okuma Yazma Öğrenen Kursiyerlere Ziyaret
  • EĞİTİM / GENEL
  • 21 Mart 2018
  • Başkan Tekintaş’tan, Okuma Yazma Öğrenen Kursiyerlere Ziyaret için yorumlar kapalı
  • 345 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesi kapsamında eğitim alan kadınları ziyaret ederek sevinçlerine ortak oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Okuma Yazma Seferberliği yurt genelinde olduğu gibi Ordu’da da start aldı. Altınordu ilçesi genelinde yapılan tespit ve başvuruların değerlendirilmesinin ardından okuma-yazma bilmeyen vatandaşlar, belirlenen okullarda eğitimlerine başladı. Bu kapsamda Altınordu 15 Temmuz İlkokulu’nda eğitim alan kursiyerleri ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kursta eğitim alan vatandaşlarla bir araya gelerek heyecanlarına ortak oldu. Başkan Tekintaş’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında 15 Temmuz İlkokulu Müdürü Cengiz Güngör ve Yeni Mahalle Muhtarı Nihat Kondak eşlik etti.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “OKUMA YAZMA KURSLARINDA GÖRDÜĞÜMÜZ TABLO BİZİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Okul ziyareti kapsamında açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı projenin önemine vurgu yaptı. Eğitim ve öğretimin yaşı olmadığına dikkat çeken ve okuma yazma bilmenin çok önemli olduğunu aktaran Başkan Tekintaş, “Kısa süre önce başlayan okuma yazma kursları özverili bir şekilde devam ediyor. Çeşitli sebeplerle okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız bu konuda eğitimler almayı sürdürüyor. Verilen kurslarda gördüğümüz tablo bizi çok mutlu ediyor. Daha yeni olan bu uygulamanın ilerleyen aylarda ve yıllarda artarak devam etmesini istiyoruz. Yapılan tespit çalışmalarında okuma-yazma bilmediği belirlenen ve talep eden vatandaşlarımız olduğu sürece kurslarımız faaliyetlerini sürdürecek. Yapılan çalışmalarla kursiyerlerimiz okuma-yazma öğrenmiş olacak ve sertifika alacaklar. Bizde bir çağrıda bulunarak; gerçekten okuma-yazma bilmiyorum diyenlerin gelip söylemelerini talep ediyoruz. Bunun sonucunda da yetkili kurum ve kuruluşların üstüne düşeni yapacağını ve okuma-yazma konusunda katılımcılara en iyi şekilde bilgilendireceğini biliyoruz” dedi.

GÜNGÖR: “İNSANLARIN HAYIR DUASINI ALMAK BİZE YETİYOR”

15 Temmuz İlkokulu’nda devam eden okuma-yazma kursları hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Cengiz Güngör, “Okulumuz bünyesinde 6 sınıfta 68 kursiyerimizle eğitimlere devam ediyoruz. Yaptığımız bu işte bizi en çok mutlu eden şey; insanların hayır duasını alıyor olmaktır. Özveri ve gayret göstererek okuma-yazma öğrenen büyüklerimiz var. Hepsinin ayrı ayrı ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

KONDAK: “MAHALLE SAKİNLERİNİ GÖSTERDİKLERİ İLGİDEN DOLAYI KUTLUYORUM”

15 Temmuz İlkokulunun bulunduğu ve kursiyerlerin ikamet ettiği Yeni Mahalle Muhtarı Nihat Kondak ise konuşmasında mahalle sakinlerinin kurslara büyük ilgi gösterdiğini belirterek bu durumun kendilerini çok mutlu ettiğini vurguladı.

Gerçekleşen ziyaret, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın okul idarecileri ile bir araya gelmesi ve akabinde çocuklarla sohbet etmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: