Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi Her Alanda Tasarruf Sağlıyor

Başkan Tekintaş, Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi Her Alanda Tasarruf Sağlıyor
  • GENEL / SİYASET
  • 11 Ocak 2018
  • Başkan Tekintaş, Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi Her Alanda Tasarruf Sağlıyor için yorumlar kapalı
  • 303 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi Yeraltı Çöp Konteyner Sistemini Anlatmaya Devam Ediyor

Altınordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen yeraltı çöp konteyner sisteminin doğru kullanılmasına ilişkin Altınordulu vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilerek katılımcılara sertifika verildi. 

HABER (6)

Altınordu Belediyesi ‘Temiz ve Yaşanabilir bir Altınordu’ parolası ile başlattığı yeraltı çöp konteyner sistemini hayata geçirdi. Halk sağlığını korumak, çevreyi temiz tutmak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla uygulamaya başlanan yeraltı çöp konteynerinin kullanımına ilişkin bilgilendirmelerde devam ediyor.

Bu kapsamda Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yeraltı çöp konteyner sistemi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Tekintaş: “Yeni Sistem Her Alanda Tasarruf Sağlıyor”

Yeraltı çöp konteyner sistemi uygulamasına ilişkin yapılan bilgilendirme toplantısında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, uygulama hakkında vatandaşlara bilgiler verdi. Yeraltı çöp konteyner sisteminin tasarrufa, çevre temizliğine ve güvenliğe büyük katkı sağladığını aktaran Başkan Tekintaş, “İlçemizde temizlikten ödün vermemek adına uzun süre çalıştığımız ve geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiğimiz yeraltı çöp konteyner sisteminin doğru kullanımına ilişkin bilgilendirmeler yapmaya devam ediyoruz. Yeni uygulama ile 4 tona yakın konteynerler yerleştiriyoruz. Bu durumun bize en önemli faydası, 1 adet yeraltı konteynerinin eski sistemdeki 5 konteynerin yaptığı işlemi tek başına yapabiliyor olmasıdır. Bu durum pis koku, temizlik, bakım ve koku gibi sorunlardan vatandaşlarımızı kurtarmış oluyor. Yeni sistemde ayrıca konteynerlerin etrafını baskı beton yaparak temizlik işlemlerini de kolaylaştırıyoruz. Bu sayede hem koku hem de güvenlikle ilgili problemleri ortadan kaldırmış oluyoruz. Diğer yandan yeni sistemde konteynerin doluluk oranını tespit edebiliyoruz. Bu sayede konteynerin doluluk oranına göre sistem uyarılıyor ve ondan sonra konteynerin boşaltma işlemi gerçekleştiriliyor. Uygulama ile hem mazot tasarrufu hem de trafik sorunu ortadan kalkmış oluyor” dedi.

Katılımcılara Sertifika Verildi

Yeraltı çöp konteyner sisteminin doğru kullanılmasına yönelik gerçekleştirilen toplantı, vatandaşların görüşlerini dile getirmesi ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın katılımcılara sertifika vermesinin ardından sona erdi.

HABER (1)HABER (2)HABER (3)HABER (4)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: