Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Temizliğe ve Geri Dönüşüme Büyük Önem Veriyoruz

Başkan Tekintaş, Temizliğe ve Geri Dönüşüme Büyük Önem Veriyoruz
  • GENEL / SİYASET
  • 19 Nisan 2018
  • Başkan Tekintaş, Temizliğe ve Geri Dönüşüme Büyük Önem Veriyoruz için yorumlar kapalı
  • 300 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi, kullanım ömrünü tamamlayan elektronik atıkların toplanmasına imkan sağlayan ve doğanın korunmasına katkı sunacak olan ‘Elektronik Atık Toplama Kumbarası’nı hizmete açtı.

Altınordu Belediyesi temizlik alanında yaptığı köklü değişikliklerle Altınordu’nun temizliğine büyük önem veriyor. Bu kapsamda Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ile işbirliği yapan Altınordu Belediyesi, ilçede Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması amacı ile protokol imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında ilk Elektronik Atık Toplama Kumbarası Altınordu Belediyesi Hizmet Binası girişinde vatandaşların kullanımına açıldı.

Bünyesinde toplanan elektronik eşyalar ile doğanın korunmasına katkı sunacak olan Elektronik Atık Toplama Kumbarası’nın hizmete açılışı için bir programı düzenlendi. Altınordu Belediyesi önünde gerçekleştirilen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “TEMİZLİĞE VE GERİ DÖNÜŞÜME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Elektronik Atık Toplama Kumbarası’nın hizmete açılması için düzenlenen programda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, doğanın korunması için özel çalışmalar yaptıklarını söyledi. Altınordu Belediyesi olarak temizliğe ve geri dönüşüme büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak temizliğe büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda çevremizin korunması içinde önemli kararlar almaya devam ediyoruz. Çevremizi, içme suyu kaynaklarımızı, doğal yapıyı, havayı ve topraklarımızı korumayı kendimize prensip edindik. Bu kapsamda elektronik eşyaların toplanması için çalışma başlattık. Bu çalışma ile elektronik eşya toplama kutuları, evlerde ve iş yerlerinde ömrünü tamamlayan tüm elektronik atıkların toplanmasına imkan sunacak. Evlerimizde ve iş yerlerimizde telefondan klavyeye, televizyondan yazıcıya tüm elektronik eşyaların toplanacağı çalışmamızı ilçemize kazandırıyoruz. Altınordulu çevreye duyarlı vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiye teşekkür ediyorum ve halkımızın bu çalışmaya destek vermesini arzu ediyoruz. Projemizi ilerleyen günlerde ilçemizde yaygınlaştıracağız ve ayrıca okullarımıza, kamu binalarımıza yerleştirdiğimiz kutularda biriken eşyaları da toplayarak geri dönüşüme katkı sunmuş olacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: