Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Sanata ve Sanatçıya Destek Vermeye Devam Ediyoruz

Başkan Tekintaş, Sanata ve Sanatçıya Destek Vermeye Devam Ediyoruz
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 10 Ocak 2018
  • Başkan Tekintaş, Sanata ve Sanatçıya Destek Vermeye Devam Ediyoruz için yorumlar kapalı
  • 310 KEZ OKUNDU
Altınordu Belediyesi ve Ordu Kültür ve Sanat Atölyesi Derneği’nin (OKSAD) proje ortaklığında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Oksijen Tiyatro’nun hazırladığı ‘Köprüden Önce Son Çıkış’ isimli oyunun galası yoğun katılımlı bir gösteri ile yapıldı.
Altınordu Belediyesi sanata ve sanatçıya destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda OKSAD’la işbirliği yapan Altınordu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bir tiyatro oyunu gerçekleştirdi. Oksijen Tiyatrosu’nun hazırladığı ve uzun prova dönemine geride bırakan oyunun ilk gösterimi izleyici ile buluştu. Ordu Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan galaya Ordu Vali Yardımcıları Ahmet Arık ve Bayram Gale, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve çok sayıda sanatsever katıldı.
BAŞKAN TEKİNTAŞ: “YAPILAN FAALİYETLER ŞEHRİN SANAT GELECEĞİNE IŞIK TUTUYOR”
Onur Erbilen’in yazdığı, V.Yasin Akyüz’ün yönettiği, Ahmet Berk Suray, Burak Güler, Lara Türközer ve Zeliha Genç’in sahne aldığı ‘Köprüden Önce Son Çıkış’ isimli oyun seyircilerden büyük beğeni topladı. Sahnelenen oyunun ardından konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiklerini söyledi. Bir şehrin kültür ve sanatının ileriye taşınması için derneklerin önemli olduğunu aktaran Başkan Tekintaş, “Sanata ve sanatçıya destek olmaya devam ediyoruz. Bir şehrin kültürünün, sanatının ve sporunun ortaya koyduğu çalışmaları bir araya getiren bir yapı var o da memnun olabileceğimiz, bizi geleceğe taşıyacak olan ve bizi sanatla buluşturacak olan sanat dernekleridir. Oksijen Kültür ve Sanat Derneği 10. yılını kutlarken ürettikleriyle de geleceğe not düşmeye devam ediyor. 2014 yılından bu yana yaptığımız tüm sanatsal faaliyetlerde mümkün olduğunca hem güldürebilmek hem düşündürebilmek hem de bu durumu oyuncuların canlı olarak sahne de bize aktarmaları son derece önemli. Oyunun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve tüm Orduluları ‘Köprüden Önce Son Çıkış’ adlı oyunu izlemeye davet ediyorum” dedi.
ÇOLUK’TAN SANATSEVERLERE TEŞEKKÜR
Ordu Kültür ve Sanat Atölyesi Derneği Başkanı Nurgül Çoluk ise konuşmasında 10. yıl oyununda izleyici ile buluşmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Sanata ve sanatçıya sahip çıkan Ordululara teşekkürlerini ileten Çoluk, “Derneğimizin 10. yıl oyununda sizlerle bir araya gelmekten çok mutluyuz. Hayatın tüm zorluklarının yanı sıra çeşitli mücadeleler vererek sizlerle birlikte 10 yıldır sanata ‘evet’ diyoruz. Sanata 10 yıldır ‘evet’ diyen Ordululara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 ‘Köprüden Önce Son Çıkış’ adlı oyunun gala gösterimi, oyun sonrası Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a çiçek takdim edilmesinin ardından sona erdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: