• DOLAR
  %-0,54
 • EURO
  %0,46
 • ALTIN
  %0,70
 • BIST
  %-0,05
Başkan Tekintaş, Milletin Kalıcı Hizmete Kavuşması İçin Çalışıyoruz

Başkan Tekintaş, Milletin Kalıcı Hizmete Kavuşması İçin Çalışıyoruz

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahallelerde devam eden çalışmalar ile sorunları en aza indirgemeye gayret gösterdiklerini belirterek, “Biz yaptığımız işlere en az 20-30 yıl el vurulmasını istemiyoruz. Bu bir gelecek vizyonu, biz vatandaşlarımıza kalitesinden ödün vermeyeceğimiz hizmetler sunuyoruz” dedi. Altınordu Belediyesi modern ve yaşanabilir bir Altınordu için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan birçok çalışma ile ilçenin […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahallelerde devam eden çalışmalar ile sorunları en aza indirgemeye gayret gösterdiklerini belirterek, “Biz yaptığımız işlere en az 20-30 yıl el vurulmasını istemiyoruz. Bu bir gelecek vizyonu, biz vatandaşlarımıza kalitesinden ödün vermeyeceğimiz hizmetler sunuyoruz” dedi.

Altınordu Belediyesi modern ve yaşanabilir bir Altınordu için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan birçok çalışma ile ilçenin alt yapısını yenileyen, şehrin mimarisini modernleştiren, park ve bahçeler ile şehre nefes alacak yerler inşa eden Altınordu Belediyesi ulaşım alanında da büyük çaplı bir çalışma yürütüyor. Yeni yollar ve yollarda gerçekleştirilen sıcak asfalt ve beton yol ile ilçenin ulaşımını standartların üzerine çıkarmayı hedefleyen Altınordu Belediyesi bu yönde çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. Yapılan tüm çalışmalarda kalıcı sonuçlar elde etmeyi hedefleyen Altınordu Belediyesi belirlediği vizyon çerçevesinde bu çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmeye özen gösteriyor.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “52 KİLOMETRELİK SICAK ASFALT ÇALIŞMASI SÜRÜYOR”

Mahallelerde yapılan çalışmaları her fırsatta yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, hizmetlerin belirlenen çerçevede belirlenen şartlarda devam ettiğini söyledi. İlçe genelinde 52 kilometrelik sıcak asfalt çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Tekintaş, “Merkez ve dış mahallelerde beton ve asfalt yollar, sanat yapıları ve menfezlerle ilgili çalışmalar yapıyoruz. 52 kilometrelik sıcak asfalt çalışması için mahallelerimizde incelemelerimizi sürdürüyoruz. Mahallelerimizde sanat yapısı, istinat duvarı ve menfez olan yerleri yüklenici firma ile inceleyerek sıcak asfalt olması gereken yerleri tespit ediyoruz. Mahallelerimizdeki yapılacak olan çalışmalarla tarihe damga vuracak olan hizmetleri 2019 yılına kadar noktalamış olacağız. Bizim yapılan hizmetlerle asıl hedefimiz milletin kalıcı hizmete kavuşmuş olması. Yapılan işlemlerle hizmetler yap-boz olmayacak. Kalıcı, herkesin olumlu baktığı hizmetleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

“TEK HEDEFİMİZ SORUNLARI EN AZA İNDİRGEMEK”

Ordu’nun Büyükşehir olması ile mevcut Ordu Belediyesi’nin Altınordu Belediyesi’ne dönüştüğünü ifade eden Başkan Tekintaş, bu kapsamda Altınordu’nun hizmet alanının genişleyerek Ordu Belediyesi dönemine oranla 20 kat büyüdüğünü vurguladı. Yapılacak olan iş ve işlemlerin bu doğrultuda arttığını, çalışmalara devam ederek yüzde 80’lerde devir alınan sorunları yüzde 20’lere indirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Tekintaş, “Ordu’nun Büyükşehir olması ile kurulan Altınordu ilçemiz 22 mahalleden 92 mahalleye, 20 kilometre alandan da 404 kilometre alana çıktı ve 20 kat büyüdü. O günlerde 22 mahalle ile sürdürülen işlemleri biz bugün 92 mahallede sürdürüyoruz. Altınordu Belediyesi olarak 2019 yılına kadar temel hedeflerimiz belli. Biz 10 yıllık planlama ile çıkmıştık ve 10 yıl sonra bu şehirde problemler yüzde 20 seviyelerine inecek. Şuanda yüzde 80’lerde aldığımız problemleri yüzde 50’lere çekiyoruz ve çalışmalar tamamlandığında bu sorun yüzde 20’lere düşecek” şeklinde konuştu.

Yapılan projelerle en az 20-30 yıl el vurulmayacak hizmetler yaptıklarını ve kendilerine bir vizyon belirlediklerini aktaran Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kalitesinden ödün vermeyecekleri hizmetleri vatandaşlara sunmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır