• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Başkan Tekintaş, Mezun Olan Öğrencilerin Sevincine Ortak Oldu

Başkan Tekintaş, Mezun Olan Öğrencilerin Sevincine Ortak Oldu

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Fen Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Mezuniyet Programına katıldı. Ordu Fen Lisesi tarafından 12. sınıf öğrencileri için Mezuniyet Programı düzenlendi. Akyazı Mahallesi’nde bulunan Ordu Fen Lisesi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Fen Lisesi Müdürü Hasan Bölük, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. BAŞKAN TEKİNTAŞ: “EĞİTİME OLAN DESTEĞİMİZ […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Fen Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Mezuniyet Programına katıldı.

Ordu Fen Lisesi tarafından 12. sınıf öğrencileri için Mezuniyet Programı düzenlendi. Akyazı Mahallesi’nde bulunan Ordu Fen Lisesi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Fen Lisesi Müdürü Hasan Bölük, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “EĞİTİME OLAN DESTEĞİMİZ DURMAKSIZIN DEVAM EDECEK”

Programda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mezun olan öğrencileri tebrik etti. Gençlerin geleceğimiz olduğuna dikkat çeken Başkan Tekintaş, “Gençlerimizin hayal ettikleri inşallah hayatlarının geleceği olur. Mezun olanlar her ne kadar öğrenciler olsa da asıl bu heyecanı yaşayanlar aile bireyleri yani velilerdir. Gençlerimiz dört yıl boyunca temel eğitimlerini aldılar ve şimdi üniversite hayatına adım atacaklar. Türkiye Cumhuriyeti olarak bundan sonraki başarıları elde edebilmenin en önemli yolu bilgiyi deneyime, tecrübeye ve ülkenin geleceğini ilgilendiren önemli çalışmalara gençlerimizi yönlendirmek olacaktır. Ordu Fen Lisesi göz bebeği okullarımızdan bir tanesi. Mezun olan öğrencilerimizi kutlar ve girecekleri Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) başarılar dilerim. Bizde Altınordu Belediyesi olarak ayrıca okullarımızın değişim ve dönüşümüne katkı sunmaya, imkanlarımızı el verdiği boyutta onların daha iyi eğitim alması için harcamaya devan edeceğiz” dedi.

BÖLÜK: “ÖĞRENCİLERİMİZİ UĞURLAMANIN HEM SEVİNCİNİ HEM DE HÜZNÜNÜ BİR ARADA YAŞIYORUZ”

Mezuniyet Programında konuşan Ordu Fen Lisesi Müdürü Hasan Bölük, 20’inci yıl mezunlarını uğurlamanın hem hüznünü hem de gururunu yaşadıklarını belirtti. 110 öğrenciyi vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştirdiklerini aktaran Bölük, “Bugün çok sevinçliyiz çünkü bizlere emanet edilen bu gençleri birer hanımefendi ve beyefendi olarak yetiştirmiş, milli ve manevi değerleri özümsetmiş ve bunları hayatının her anına yansıtmış asil bir milletin şanlı bir tarihin çocukları olduklarını kavratmış, donanımlı, akademik seviyesi yüksek, ilimizin ülkemizin ve dünyamızın inşasında söz sahibi olacak bir bir birinden çok kıymetli 110 evladımızı Yüksek Öğretimlerini alacakları üniversitelere yolcu etmenin sevinci içindeyiz. İnşallah bundan sonraki hayatlarınızda başarılı bireyler olursunuz. İki hafta sonra başlayacak olan LYS maratonunda da hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından okul birincisi Meryem Çoldur’a plaket ve sertifika verildi. Düzenlen program daha sonra çeşitli etkinliklerle ve kep atma töreni ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır