Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Kesinlikle Temizlikten Taviz Vermeyeceğiz

Başkan Tekintaş, Kesinlikle Temizlikten Taviz Vermeyeceğiz
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 19 Aralık 2017
  • Başkan Tekintaş, Kesinlikle Temizlikten Taviz Vermeyeceğiz için yorumlar kapalı
  • 241 KEZ OKUNDU

Altınordu’da Çöpte Yeni Dönem, Altınordu Belediyesi Yeraltı Çöp Konteyner Sistemini Hayata Geçirdi

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çöpün sebebiyet verdiği kötü koku ve pisliği ortadan kaldırmaya olanak sağlayan ve daha ekonomik olan yeraltı çöp konteyner sistemini hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu şehirde temizlik için yükselttiğimiz çıtayı daha yukarı taşıyacağız ve kesinlikle temizlikten taviz vermeyeceğiz” dedi.

Altınordu Belediyesi  yaptığı örnek projeler ile toplum tarafından takdir toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda yaptığı çalışmalarla modern bir Altınordu inşa etmeye özen gösteren Altınordu Belediyesi aynı zamanda halk sağlına da önem veren çalışmalara imza atıyor. Temiz ve modern bir çevre parolası ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi halk sağlığını korumak, çevreyi temiz tutmak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla başlattığı çöp konteynerlerinin yeraltına alınması projesini hayata geçirdi.

Uygulamanın Startını Başkan Tekintaş Verdi

Altınordu’da 5 bölgede uygulanacak olan trafik yoğunluğunu azaltacak, amortisman ve mazot giderlerinden tasarruf sağlayacak yeraltı çöp konteyneri sisteminin ilki Karşıyaka ve Karapınar Mahallelerinin ortak kullanacağı alanda hizmete sunuldu. Karapınar ve Karşıyaka Mahallelerine kurularak uygulamaya konulan yeraltı çöp konteyner sisteminde ilk işlem Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından gerçekleştirildi. Başakan Tekintaş, çöp toplama aracının operatör koltuğuna oturarak uygulamanın startını verdi. Burada Mahalle Muhtarları ve çevrede bulunan site sakinleri ile bir araya gelen Başkan Tekintaş, yeni uygulama hakkında bilgiler verdi.

Başkan Tekintaş: “Şehrin Genelinde Yeraltı Çöp Konteyner Sistemine Geçeceğiz”

Altınordu’da çöpün sebebiyet verdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına başlattıkları çalışmaların uygulamaya girmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yeraltı çöp konteyner sisteminin Altınordu’nun nüfus yükünü çeken her alanına konulacağını söyledi. Mevcut konteynerlerin değiştiğini ve bu tür konteynerlerin ilerleyen süreçte geri dönüşüm için kullanılacağını aktaran Başkan Tekintaş, “Bu zamana kadar kullandığımız yerüstü çöp konteynerleri sistemi ile yaşadığımız sıkıntıları ortadan kaldıracak olan yeraltı çöp konteyner projesini ve daha kullanışlı yerüstü konteynerlerini hayata geçiriyoruz. Şehrin belli bölgelerine ilk etapta yerleştirdiğimiz 40 adet yeraltı çöp konteynerleri uygulamasını Karapınar ve Karşıyaka Mahallemizin ortak kullanacağı alanda başlatmanın heyecanını yaşıyoruz. Yapılan bu çalışmalarla yeraltı çöp konteyner sistemi organik çürüyebilen malzemeleri muhafaza ederken yer üstünde bulunan konteynerlerin ise ilerleyen zamanlarda geri dönüşüm için kullanılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

“Yeraltı Çöp Konteyner Sisteminde Az Maliyetle Çok İş Yapacağız”

Hayata geçirilen yeraltı çöp konteyner sisteminin birçok alanda fayda sağlayacağının altını çizen Başkan Tekintaş, az harcama ile çok iş yapacaklarını belirtti. Yeraltı çöp konteynerleri ile güvenliğinde üst düzeyde olacağını vurgulayan Başkan Tekintaş, “Yeraltı çöp konteyner sistemi birçok alanda fayda sağlayacak. Yeni sistem konteynerler kendi içeresinde bulunan sistem sayesinde doluluğunun ve sıcaklığının tespit edilmesine imkan sunacak. Yeraltı çöp konteyner sistemi ile 4 ton depolama alanı bulunacak, bu sayede her gün gelen çöp araçları artık iki günde bir ya da çöp konteynerinin verdiği doluluk oranına göre üç günde bir boşaltma işlemi yapacak. Bu durumla birlikte ağır trafiği ortadan kaldıracağız ve daha az harcama ile daha fazla verim elde edeceğiz. Tüm bunların yanı sıra en önemli husus ise çöp kamyonlarının arkasında problem yaşayan çalışanlarımız bu dertten kurtulmuş olacak. Bu şehirde temizlik için yükselttiğimiz çıtayı daha yukarı taşıyacağız ve kesinlikle temizlikten taviz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Vatandaşlarımız Duyarlı Olmalı”

Yeraltı çöp konteynerlerinin kullanılmasında vatandaşlara büyük iş düştüğüne dikkat çeken Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Bu uygulamanın hayata geçmişi ile vatandaşlarımızdan duyarlılık göstermelerini istiyoruz. Yaptığımız çalışma ile vatandaşlarımızın onlara dağıttığımız broşürler de yer alan alanlara ve çöp kutularına çöplerini atmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mahalle Sakinleri Uygulamadan Çok Memnun Kaldı

Karapınar ve Karşıyaka Mahallelerinin ortak kullanımına sunulan yeraltı çöp konteyner sistemini değerlendiren mahalle muhtarları ve vatandaşlar uygulamadan memnun kaldıklarını ifade ettiler. Altınordu Belediyesi’nin Karapınar Mahallesi’ne önemli hizmetler yaptığını aktaran Karapınar Mahallesi Muhtar Celal Topkaya bu hizmetlerin sonuncusunun ve en önemlilerinden birinin yeraltı çöp konteyner sistemi olduğunu söyledi. Karşıyaka Mahalle Muhtarı Nuri Aşçı ise konuşmasında yeraltı çöp konteyner sisteminin önemli olduğunu vurguladı ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkürlerini iletti.

HABER (2)HABER (3)HABER (4)HABER (5)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: