• DOLAR
  %0,41
 • EURO
  %0,87
 • ALTIN
  %1,11
 • BIST
  %-1,18
Başkan Tekintaş, Kendi Geleceğine Katkı Sunan Kadınlar Yetişiyor

Başkan Tekintaş, Kendi Geleceğine Katkı Sunan Kadınlar Yetişiyor

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret eden Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkan ve idarecileri “İş’De Kadın” projesi ortaklarının hazırladıkları butik çikolataları belediye çalışanlarına dağıttı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Avrupa Birliği (AB) projesi olarak hayata geçirdiği ve OTSO tarafından yürütülen “İş’De Kadınlar” projesi kapsamında Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin ve […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret eden Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkan ve idarecileri “İş’De Kadın” projesi ortaklarının hazırladıkları butik çikolataları belediye çalışanlarına dağıttı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Avrupa Birliği (AB) projesi olarak hayata geçirdiği ve OTSO tarafından yürütülen “İş’De Kadınlar” projesi kapsamında Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin ve beraberindeki heyet Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarete proje uygulayıcılarının yanı sıra kurslarda eğitim alarak çikolata üreten kadınlarda katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “KENDİ GELECEĞİNE KATKI SUNAN KADINLAR YETİŞİYOR”

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kadınların iş hayatına girmesinin önemli olduğunu söyledi. Kadınların geleceklerine katkı sunmaları açısından bu tür projelerin önemine vurgu yapan Başkan Tekintaş, “OTSO’nun Başkan ve projeyi uygulayan idarecilerini belediyemizde ağırlamaktan onur duyduk. Ticaret Odası bir teşekkül olmaktan, ticaret adamlarının üyesi olduğu bir kurum olmaktan öte hem istihdam hem ekonomiye katkı sunmak hem de el becerileri ve ticari ufku geliştirmek adına önemli çalışmalar sürdürüyor. Yapılan proje kapsamında çalışmalarını bizimle paylaşan OTSO Başkanı Servet Şahin’e ve proje ekibine teşekkür ediyorum. Bu işin neticesinde kendi projesini yapıp kendi emeğini ortaya koyabilen ve kendi geleceğine katkı sunan eğitilmiş bir grup yetiştirmek hem sizin hem de bizim için son derece önemli” dedi.

 ŞAHİN: “FINDIĞI DEĞERLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi veren OTSO Başkanı Servet Şahin ise konuşmasında, “İş’De Kadınlar Projesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hayata geçirdiği bir Avrupa Birliği projesi. Bu proje ile iş hayatına atılmamış kadınlarımıza bir iş ve beceri kazandırmak amacıyla hayata geçirildi. 25-60 yaş aralığın da 60 üyemize eğitim veriyoruz. Ordu bir fındık kenti ve fındığı değerlendirmemiz gerekir. Bizde bu kapsamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizi ağırlayan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Gerçekleşen ziyaretin ardından OTSO üyeleri ve proje ortakları Altınordu Belediyesi çalışanlarına kendi hazırladıkları butik çikolataları dağıttı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır