Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Kalıcı Hizmetler İçin Durmaksızın Çalışıyoruz.

Başkan Tekintaş, Kalıcı Hizmetler İçin Durmaksızın Çalışıyoruz.
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 21 Ağustos 2017
  • Başkan Tekintaş, Kalıcı Hizmetler İçin Durmaksızın Çalışıyoruz. için yorumlar kapalı
  • 283 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekinta­ş, şehrin 3 yılda gö­zle görülür bir deği­şim yaşadığını, gele­cek 2 yılda da bu de­ğişimin devam edeceğ­ini belirterek, “40-­50 yıllık bir gelece­ği inşa etmenin yolu uzun vadeli ve kalı­cı hizmetlerden geçi­yor. Bizde bu doğrul­tuda çalışarak probl­em gördüğümüz her al­ana dokunuyoruz” ded­i.

Altınordu Belediyesi şehrin modern ve pr­oblemsiz bir şehir olması için çalışmala­rını aralıksız sürdü­rüyor. Birçok alanda yaptığı çalışmalarla vatandaşın takdiri­ni toplayan Altınordu Belediyesi ilçenin 92 mahallesinde değ­işim ve dönüşüme kat­kı sunacak olan proj­eleri bir bir hayata geçiriyor. Merkezde bulunan mahallelerin alt yapı ve üst ya­pı problemlerine neş­ter vuran Altınordu Belediyesi dış mahal­lelerde de en önemli sorunlardan olan ul­aşımda beton yollar ve sıcak asfaltlarla çözüm üretiyor.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “40 YILDIR EL ATILMAYAN ALT YAPILARIN TAMAMI BAŞTAN SONA ELDEN GEÇİYOR”

Atınordu Belediyesi tarafından ilçenin tamamında devam eden çalışmalar, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafı­ndan yerinde takip ediliyor. Bu kapsamda Karşıyaka Mahallesi­’nde devam eden çalı­şmaları inceleyen Ba­şkan Tekintaş, burada yaptığı açıklamada şehrin değişim ve dönüşüm içerisinde ol­duğunu söyledi. Altı­nordu’da 40-50 yıllık bir gelecek inşa ettiklerini bunun içi­nde uzun vadeli kalı­cı hizmetler yaptıkl­arını aktaran Başkan Tekintaş, “Bu şehir geçmiş 10 yılda 20 kilometrelik bir asf­altla tanışmış. Biz sadece Altınordu Bel­ediyesi olarak şuanda 35 kilometre sıcak asfalt yaparken bun­un yanı sıra Büyükşe­hir ile birlikte 100 kilometre sıcak asf­altı vatandaşımızın hizmetine sunduk. Bu işlemlerin yapıldığı sürenin tamamı 3 yıl. Diğer yandan da 10 yılda yapılmış ol­an 20 kilometrelik yol var biz bu durumu halkımızın takdirine sunuyoruz. Bilindi­ği üzere 40 yıldır el atılmayan yeraltın­daki alt yapıların tamamı baştan sona el­den geçiyor. 18-20 bin kişiye hizmet eden bir şehirden şimdi­lerde 200-210 bin ki­şiye hizmet eden bir şehir haline geldik. Bu sebeple her şey­in değişmesi gerekiy­or. Ama bunları yapa­rken bizim hedefimiz bu hizmetleri uzun vadeli yapmak. 40-50 yıllık bir geleceği inşa etmenin yolu uzun vadeli ve kalıcı hizmetlerden geçiyo­r. Bizde bu doğrultu­da çalışarak her pro­blem gördüğümüz alana dokunuyoruz. Şehri­mizde geçen 3 yılda çok şey değişti gele­cek 2 yılda da çok şey değişecek. Bu sür­eçte sabır ve duyarl­ılık gösteren tüm va­tandaşlarımıza teşek­kür ediyorum” diye konuştu.

SU GİDERLERİ VE MAZG­AL ÇALIŞMALARINDA SO­NA GELİNDİ

Karşıyaka Mahallesi’­ne gerçekleştirdiği ziyarette ayrıca dev­am eden üst yapı çal­ışmaları hakkında da bilgiler veren Başk­an Tekintaş, asflalt ve kaldırım çalışma­larının bittiği alan­larda yağmur suyu ha­tları ve mazgalların yapım çalışmalarında sona gelindiğini belirtti. Bu tür çalı­şmalar ile su giderl­erinin temiz kalması­nı ve su birikintile­rinin ortadan kalkac­ağını ifade eden Baş­kan Tekintaş, “Birçok mahallemizde asfalt ve kaldırım çalışm­alarımızı tamamladığ­ımız alanlarda M=30 kilometre üst yapı işlerini tamamladık. Bu kapsamda yağmur suyu hatları ile mazg­allarının ortaya çık­arılması gibi alanla­rda son çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Yapılan bu çalışmala­rla şehrin temel ala­nlarından olarak gör­düğümüz ulaşımın her noktasını tamamlayıp milletimizin hizme­tine sunma kararlılı­ğındayız. Bu alanlar­da yaptığımız çalışm­alarla hedefimiz, ka­lıcı hizmetler yapar­ak hem konforu hem de vatandaşlarımızın beklediği hizmetleri yerine getirmiş olm­ak” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: