• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Başkan Tekintaş, Hedefimiz Sağlıklı Yaşamı Desteklemek

Başkan Tekintaş, Hedefimiz Sağlıklı Yaşamı Desteklemek

Altınordu Belediyesi Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde Kredi Yurtlar Kurumuna “Hareketli yaşamı destekleme” programı kapsamında bisiklet hediye etti. Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu’nda düzenlenen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çetin Gündoğdu, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fatih Azgı ve öğrenciler katıldı. Bisikletlerin teslimatından önce konuşan Altınordu […]

Altınordu Belediyesi Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde Kredi Yurtlar Kurumuna “Hareketli yaşamı destekleme” programı kapsamında bisiklet hediye etti.

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu’nda düzenlenen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çetin Gündoğdu, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fatih Azgı ve öğrenciler katıldı.

Bisikletlerin teslimatından önce konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Altınordu Belediyesi olarak sportif faaliyetlere destek vermeye devam ediyoruz. Belediyemiz ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bu proje ile Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrencilerimizin kullanımı için 15 adet bisiklet hediye ediyoruz. Bisikletler sabit ancak kullanıcıları faklı olacak. İlk etapta 15 olan bu sayı Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile yapacağımız istişare ile ilerleyen günlerde artıracağız. Hareketli yaşamı desteklemek için Ordu Büyükşehir Beldiyemiz ile ortaklaşa çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bisiklet kullanımını artırmak için Altınordu sahilimizde Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan bisiklet yolu projesi buna en güzel örnektir. Katkılarından ve desteklerinden dolayı her iki kurumumuza da teşekkür ediyorum” dedi.

Halk Sağlığı Müdür Dr.Çetin Gündoğdu,“Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak bu tür projelerimizi çoğaltarak şehrimizin sağlığına katkı sunmak istiyoruz. Altınordu Belediyemize ve bizlere katkı veren tüm kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu

Öğrenciler için güzel bir çalışma olduğunu ifade eden, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fatih Yazgı “Projeye başlarken temel hedefimiz öğrencilerimizin spor yapmaları ve elektronik hayattan bir nebze olsun kurtarmaktı. Bunun yanında öğrencilerimizin hem okullarına bisikletler ile gidip gelmeleri, hem de boş zamanlarını bisiklet kullanarak spor yapmalarını sağlamaktı. Bunu bir nebze olsun başardığımızı görüyoruz. Ben desteklerinden dolayı Altınordu Belediyemize ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır