Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş Geri Dönüşüme Önem Veriyoruz

Başkan Tekintaş Geri Dönüşüme Önem Veriyoruz

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce Geri Dönüşüm haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere “Geri Dönüşüm” ile ilgili bilgi verildi.

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde düzenlenen etkinliğe Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcımları, Birim Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Geri Dönüşüm, haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda bir konuşma yapan Başkan Engin Tekintaş “ Altınordu Belediyesi olarak Geri Dönüşüme büyük önem veriyoruz, Geri Dönüşümün, her alanda yaygınlaşması içinde ekiplerimizin büyük çabaları var” dedi.

“GERİ DÖNÜŞÜMÜ ŞEHRİMİZİN GENELİNE YAYACAĞIZ”

Geri dönüşümün ülke ekonomisine sağladığı katkıların önemini vurgulamak ve amacıyla birçok başarılı projeye imza attıklarını ifade eden Başkan Engin Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak Geri Dönüşüme büyük önem veriyouz.  Şehrimiz genelinde başlattığımız bir çok uygulama bizlere geri dönüşüm ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Ekiplerimiz tarafından yaygınlaştırılmaya çalışılan bu uygulamanın yakın zaman içinde şehrimizin genelinde olacaktır.Geri dönüşüm sayesinde hem ülke ekonomimiz hem de Belediye olarak bizler önemli kazanımlar elde ediyoruz” dedi.

GERİ DÖNÜŞÜM BİR MİLLİ SORUMLULUKTUR

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Geri dönüşümle ilgili her projeye kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirterek;

“Geri dönüşüm konusu bizim çok önem verdiğimiz konulardan biridir. Tüm insanlığın ve yavrularımızın geleceğinin söz konusu olduğu geri dönüşüm ve çevre dostu bütün çalışmalar yerel konuların ötesinde evrensel bir sorumluluktur. Geri dönüşümün ülke ekonomisine sağladığı katkılar da göz önünde bulundurulunca daha da önem kazanmaktadır. Kağıt, karton, metal, cam, plastik, tekstil ve ahşap gibi atık üreten Ülkemiz, maalesef bunun bir bölümünü ekonomiye tekrar kazandırabiliyor. Bu nedenle geri dönüşüm bilincinin küçük yaşlardaki yavrularımıza aşılanması büyük önem taşıyor” dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: