Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Çok Anlamlı Bir Projeyi Hayata Geçirdik

Başkan Tekintaş, Çok Anlamlı Bir Projeyi Hayata Geçirdik

Altınordu Belediyesi ve Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi işbirliğinde hazırlanan “Eğitime Uzanan Altın Renkli Eller” resim sergisinde toplanan 29 bin TL’lik gelir şehit ailelerinin eğitim gören çocuklarına ulaştırıldı.

Altınordu Belediyesi ile Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında 48 ressamın katkı sağladığı, 52 tablonun yer aldığı ve gelirinin tamamının şehit ailelerinin eğitim gören çocuklarına bağışlandığı “Eğitime Uzanan Altın Renkli Eller” isimli resim sergisi sona erdi. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası fuaye alanında gerçekleşen sergide 29 bin TL’lik gelir elde edildi. Sergiden elde edilen 29 bin TL’lik gelir şehit ailelerinin eğitim gören çocuklarına gönderildi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ANLAMLI VE DEĞERLİ PROJELERE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Gerçekleştirilen resim sergisinin sona ermesi ile birlikte Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi idarecileri ve öğrencileri Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti.  Gerçekleşen ziyarette konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çok anlamlı ve özel bir projeye imza attıklarını söyledi. Sergiden elde edilen gelirin şehitlerin eğitim gören çocuklarına ulaştırıldığını aktaran Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyemiz ve Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatları Lisesi işbirliğinde çok değerli ve çok anlamlı bir projeye hayata geçirdik. 48 ressamımızın yaptığı çok değerli eserlerle çok özel bir sergiyi geride bıraktık.  Eserlerin gördüğü ilginin ötesinde, şehitlerimizin bizlere olan emanetlerinin istifade edebileceği bir proje olması, projemizi daha da anlamlı hala getirdi. Bu çalışmaların sonucunda 43 öğrencimize toplam 29 bin TL’lik bir kaynak oluşturduk ve adreslerine ulaştırdık. Projede emeği bulunan Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi idareci ve öğrencilerine teşekkür ediyorum. Bu tür projelere desteğimiz ilerleyen süreçlerde de daha kapsamlı bir şekilde devam edecek” dedi.

OKUL MÜDÜR YARDIMCISI UZUN: “PROJE İLE ÇOCUKLARIMIZIN UFKU GENİŞLEDİ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a yapılan ziyaret kapsamında söz alan Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Uzun, gerçekleşen projeden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Proje kapsamında çocukların ufkunun genişlediğini de aktaran Uzun, “Altınordu Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz proje okulumuz adına bizleri çok mutlu etti. Proje kapsamında hem çocuklarımızın ufku genişledi hem de işbirliği ile anlamlı bir proje gerçekleştirdik. Bu tür projelerin işbirliği içerisinde ilerleyen süreçlerde de devam etmesini diliyoruz. Projenin yürütülmesinde emeği bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gerçekleştirilen ziyaret Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a kendi yaptıkları tabloyu hediye etmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: