Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Bu Şehri İstişare İçerisinde Ortak Akıl İle Yönetiyoruz

Başkan Tekintaş, Bu Şehri İstişare İçerisinde Ortak Akıl İle Yönetiyoruz
  • GENEL / SİYASET
  • 17 Ocak 2018
  • Başkan Tekintaş, Bu Şehri İstişare İçerisinde Ortak Akıl İle Yönetiyoruz için yorumlar kapalı
  • 326 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi tarafından 92 mahalle muhtarının katılımıyla 2017 yılı değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Altınordu Kaymakamlığı ve Altınordu Belediyesi öncülüğünde 2017 yılında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla Altınordulu muhtarların katılımıyla istişare toplantısı yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde kahvaltı organizasyonu ile başlayan programa Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, ilçede görev yapan kurum ve kuruluşların müdürleri, muhtarlar ve muhtar eşleri katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “BU ŞEHRİ İSTİŞARE İÇERİSİNDE ORTAK AKIL İLE YÖNETİYORUZ”

2017 yılı değerlendirme toplantısı Altınordu Belediyesi Tanıtım Filmi’nin gösterimi ile başladı. Filmin ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından programın açılış konuşması yapıldı. Şehrin geleceğe taşınması adına tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve muhtarlarla istişare içerisinde ortak akıl ile çalıştıklarını aktaran Başkan Tekintaş, “Valiliğimiz, ilgili birimlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği içerisinde çalışarak bu şehri geleceğe ortak akıl yönetimi ile taşıyoruz. Bu istişareler kapsamında Altınordu Kaymakamlığımız ile muhtarlarımızın katıldığı ortak bir istişare toplantısı gerçekleştiriyoruz. Bugün yaptığımız toplantı ile yapılanların değerlendirirken, 2018 yılını ise gönül rahatlığıyla hizmetlerin halka olumlu yansımış bir şekilde sonlandırmayı hedefliyoruz. Bizler ve muhtarlarımız seçilmiş insanlarız. Seçilmişler olarak bizler aileden, eşten, zamandan ve istirahetten fedakarlık yaparak öncelikle kamu adına hizmetler yapmalıyız. Bunun için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Birlikte çalıştığımız kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine ve mesai arkadaşlarımız olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

KAYMAKAM ERTEN: “ALTINORDU İLÇESİ CAZİBE MERKEZİ”

Altınordu Belediyesi tarafından 2017 yılı değerlendirme toplantısına katılan Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten Altınordu’nun tam bir cazibe merkezi olduğunu belirtti. Yerel yönetimlerle ve muhtarlarla birlikte istişare içerisinde çalışarak toplumun her kesimine ulaşmayı hedeflediklerini aktaran Kaymakam Erten, “Altınordu ilçemizde çok güzel gelişmeler yaşanıyor. Son nüfus sayımına göre Altınordu’nun nüfusu arttı. Bu durumun birçok sebebi var. İlk olarak Altınordu cazibe merkezi, bundan dolayı nüfus göçü yaşanıyor. Bu çerçevede Altınordu’muzda iş imkanları artıyor ve yaşam kalitesi yükseliyor. Tüm bu yaşananlar sonucunda ise bizim sorumluluklarımızda artış gösteriyor. Yaptığımız her çalışmada daha hızlı ve daha dikkatli olmamız gerekiyor. İlçe genelinde genel ve yerel yönetimler tarafından yapılan yatırımlar, iş birliği içerisinde yapıldığında ise yaşam kalitemiz daha da çok artıyor ve artmaya devam edecek. Bu çalışmaları yaparken muhtarlarımızla istişarelerde bulunarak en kılcal damarlara ulaşıyor, hizmetlerimizin kalitesini ve hızını arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

DERNEK BAŞKANI TEMEL: “MUHTARLARA VERİLEN DEĞER BİZİ MUTLU EDİYOR”

Gerçekleşen istişare toplantısında söz alan Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Temel ise konuşmasında istişare toplantılarının muhtarlarla birlikte yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini vurguladı. Kaymakam Erten ve Başkan Tekintaş’ın muhtarlara çok değer verdiğini aktaran Temel, “2017 yılının genel değerlendirmesi 2018 yılında yapılacak olan hizmetlerinde biz muhtarla birlikte görüşülmesi Altınordu Kaymakamımız ve Altınordu Belediye Başkanımızın muhtarlarımıza ne kadar değer verdiğinin bir göstergesidir. Her zaman, ‘Muhtarlar bizim çalışma arkadaşlarımız’ diyen ve bu çalışmasından dolayı bir belediyecilik örneği sergileyen Altınordu Belediye Başkanımıza 92 muhtarımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından ilk olarak Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten Başkanlığı’nda kurum müdürleri bir bir sunum yaptı ve muhtarların sorduğu soruları cevaplandırdı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ GERİDE KALAN 4 YILI DEĞERLENDİRDİ

Toplantının ikinci bölümünde ise Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 30 Mart Yerel seçimlerinden bu yana hayata geçirilen hizmetler ve 2017 yılında yapılan çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Tekintaş yaptığı sunumunda Altınordu Belediyesi tarafından her alanda yapılan çalışmaları bir bir muhtarlara aktarırken gelecek yıl içerisinde hayata geçecek olan projeleri anlattı.

Altınordu Kaymakamlığı ve Altınordu Belediyesi öncülüğünde 92 mahalle muhtarının katılımı ile gerçekleştirilen 2017 yılı değerlendirme toplantısı muhtarların görüşlerini dile getirmesinin ardında sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: