Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Bu Protokol İle Boztepe Mahallesi’nin Sorununu Çözüyoruz

Başkan Tekintaş, Bu Protokol İle Boztepe Mahallesi’nin Sorununu Çözüyoruz
  • EKONOMİ / GENEL / SİYASET
  • 22 Eylül 2017
  • Başkan Tekintaş, Bu Protokol İle Boztepe Mahallesi’nin Sorununu Çözüyoruz için yorumlar kapalı
  • 306 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi ve Yikob İşbirliğinde Boztepe Mahallesi’ne 2 Bin 500 Metre Sıcak Asfalt Yapılacak

Altınordu Belediyesi ve Ordu Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) arasında imzalanan protokol ile Boztepe Mahallesi’ne yapılacak olan 2 bin 500 metrelik sıcak asfalt çalışmasının imzaları atıldı.

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde sıcak asfalt, beton yol ve yolların bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaları yaparken kurumlarla da işbirliği yapan Altınordu Belediyesi bu çerçevede YİKOB ile protokol imzalandı. Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Arık ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından imzalanan protokol ile Boztepe Mahallesi Hacıhamzaoğlu Sokak’ta bulunan 2 bin 500 metrelik yolun asfaltlanması için YİKOB tarafından Altınordu Belediyesi’ne 500 bin TL hibe yapıldı.

Toplam maliyeti 1 milyon 15 bin TL olacak olan ve 500 bin TL’lik hibenin dışında kalan 515 bin TL’nin ise Altınordu Belediyesi tarafından karşılanacağı 2 bin 500 metrelik sıcak asfalt çalışması tamamlandığında Boztepe Mahallesi Hacıhamzaoğlu Sokak ulaşımda önemli bir hizmete kavuşmuş olacak.

Kaymakam Arık: “Belediyelerimiz İle Ortaklaşa Yollar Yapıyoruz”

Ordu Valiliği’nde gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan Vali Yardımcısı Ahmet Arık Kırsal Altyapıya Destek  (KIRDES) kapsamında yapılan desteklemelerin belediyeler ile işbirliği yapılarak hizmete dönüştüğünü söyledi. Gelecekte yapılan ödeneklerle de önemli projeler yapmayı istediklerini aktaran Arık, “İçişleri Bakanlığımızın KIRDES kapsamında illerimize göndermiş olduğu paralarla Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile ortaklaşa ihtiyacı olan alanlarda yollar yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda da Altınordu Belediyesi ile bir protokol imzaladık. Bu kapsamda Boztepe Mahallesi Hacıhamzaoğlu Sokak’ta yapılacak olan çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Gelecekte yapılacak ödeneklerle birlikte yine işbirliği içerisinde çalışmalarımız sürüyor. Valimizin bu konu ile ilgili hassasiyetleri son derece fazla ve bu hizmetler onun himayesinde devam ediyor” dedi.

Başkan Tekintaş: “İmzalanan Protokol İle Boztepe Mahallesi’nin Problemli Bir Yolunu Daha Çözüme Kavuşturacağız”

Düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise konuşmasında gerçekleştirilen protokolün önemine vurgu yaptı. Bu tür hizmetlerde önemli olanın devlet, millet ve kamunun işbirliği içerisi olması olduğuna dikkat çeken Başkan Tekintaş, “Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve Valimize teşekkür ediyorum. KIRDES projesi kapsamında YİKOB vasıtası ile bu çalışmaların yürütüleceğinin belirtilmesi ile belediyeler olarak birlikte yapmayı teklif ettik ve bu teklif Valimiz tarafından kabul edildi. Bu kapsamda bugün imzaladığımız protokolün ilerleyen günlerde ihalesini yapacağız. İşin yapımı YİKOB tarafından kontrol edilecek ve inşallah bu çalışma güzel bir netice verecek. Boztepe Mahallemiz de gündeme aldığımız yolun atılan imzalarla sorununu çözeceğiz. Bu çalışma da bizlerde katkı sunacağız, bu konu da önemli olan devletin, milletin ve kamunun işbirliği ile Valiliklerimizin bu konuya gösterdiği hassasiyetti bunun için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: