Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Belediye Çalışmalarını Yerinde Anlattı

Başkan Tekintaş, Belediye Çalışmalarını Yerinde Anlattı
  • GENEL / SİYASET
  • 02 Mayıs 2018
  • Başkan Tekintaş, Belediye Çalışmalarını Yerinde Anlattı için yorumlar kapalı
  • 617 KEZ OKUNDU

30 Mart Yerel Seçimlerinde göreve gelmesinin ardından Altınordu’yu modern bir kente dönüştürmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda basın mensubunun katılımı ile birlikte ilçe genelinde yapılan hizmetleri yerinde inceleyerek geziye katılanlara çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Altınordu Belediyesi yaşanabilir bir Altınordu için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyecilik alanında her türlü çalışmayı yürüten Altınordu Belediyesi bu çalışmaların kamuoyu ile paylaşılmasına da özen gösteriyor. Bu kapsamda yapılan hizmetlerin daha iyi görülebilmesi, yeni yapılacak olan hizmetlere de ışık tutabilmesi için inceleme gezisi düzenlendi. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş öncülüğünde düzenlenen ve yapılan çalışmaların incelendiği geziye Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti teşkilat mensupları, STK temsilcileri, birim müdürleri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı. Gerçekleşen gezide Başkan Tekintaş tarafından geziye katılanlara, hayata geçirilen her bir hizmet için ayrı ayrı bilgiler verildi.

SANAYİ SİTESİ ŞEHRE NEFES ALDIRACAK

Düzenlenen inceleme gezisinde ilk durak, Altınordu ilçe merkezinde bina altlarında bulunan imalathanelerin şehir dışına taşınmasına olanak sağlayacak olan Karacaömer Mahallesi Sanayi Sitesi oldu. Burada açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şehrin nefes almasına imkan sunacak olan projenin tamamen belediyenin öz kaynakları ile yapıldığını söyledi. Sanayi Sitesi’nin kısa süre sonra biteceğini aktaran Başkan Tekintaş, daha sonra beraberindekilerle birlikte Sanayi Sitesinde incelemelerde bulundu.

ÇAVUŞLAR MAHALLESİNE ÖZEL İLGİ

Sanayi Sitesi incelemesinin ardından Çavuşlar Mahallesine geçildi. Çavuşlar Mahallesinde ilk olarak Altınordu Belediyesi tarafından yapımı devam eden muhtar evi ve meydan çalışması incelendi. Burada açıklama yapan Başkan Tekintaş, alanın Çavuşlar Mahallesinin gözde alanlarından bir tanesi olacağını ifade etti. Daha sonra atıl durumdaki okulun restore edildiği ve dondurma firmasına kiralandığı alanın incelenmesinin ardından Çavuşlar Mahallesindeki son durak Çavuşlar Şelalesi oldu. Altınordu Belediyesi tarafından peyzaj çalışması yapılarak turizme kazandırılan alanın ilerleyen süreçte turizmin gözde mekanı olacağına dikkat çeken Başkan Tekintaş, bu doğrultuda çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti.

BETON YOL VE SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELENDİ

Çavuşlar Şelalesindeki incelemelerin sona ermesi ile birlikte bir sonraki durak Akkese-Teyneli Bağlantı yolu oldu. Burada Başkan Tekintaş tarafından güzergah üzerinde yapılan beton yol başta olmak üzere istinat duvarları, menfez çalışmaları, yol bakım ve onarım çalışmaları gibi alanlar da geziye katılanlara bilgi aktarıldı. Altınordu’nun ulaşımında önemli işler yaptıklarını vurgulayan Başkan Tekintaş, 30 Mart yerel seçimlerinden bu yana ilçeye 205 km beton yol kazandırdıklarını dile getirdi.

MAHALLELERE ÖZEL MEYDANLAR İNŞA EDİLİYOR

Teyneli-Akkese bağlantı yolu incelenmesinin tamamlanması ile Altınordu Belediyesi’nin mahallelere kazandırdığı sosyal alanlarda gezi programında yer aldı. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve milletin hizmetine sunulan Uzunisa Mahallesi Kızılbük Cami Meydan düzenleme çalışması yerinde incelendi. İlçe genelinde meydan düzenlemesi çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapılan meydan düzenlemeleri ile mahallelerin birçok etkinliğe ev sahipliği yapan özel mekanlara kavuştuğunu ifade etti.

GALERİCİLER SİTESİ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Uzunisa Mahallesi dönüşü müjdeli bir haber verdi. Şehir merkezinde bulunan galericilerin bir araya taşınmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında ‘Galericiler Sitesi’ için arazinin satın alındığını ve çalışmaların başlayacağını aktaran Tekintaş, bu kapsamda beraberindekilere Karacaömer Mahallesinde satın alınan araziyi gezdirdi. Burada yaptığı açıklamada arazi hakkında ve yapılacak olan proje hakkında bilgiler veren Başkan Tekintaş, 20 dönüm arazi üzerine 60 işyerinden oluşan ve içerisinde ekspertiz ve oto kuaförün de olacağı bir alan inşa edeceklerini belirtti. Başkan Tekintaş ayrıca Galericilerin Sitesinin tamamlanması ile 30 Mart yerel seçimlerinde söz verdikleri bir projeyi daha hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

ALTINORDU YENİ PAZAR ALANLARI İLE DAHA MODERN HALE GELİYOR

Gezi kapsamında Altınordu Belediyesi tarafından modern Pazar alanları oluşturmak amacıyla inşa edilen Şirin Pazar ve Karşıyaka Pazar projeleri de yerinde incelendi. İlk olarak Şirinevler Mahallesinde devam eden Şirin Pazar alanı gezildi. Burada açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 7 bin 100 metre kapalı alana sahip, içerisinde tekstil, organik pazar, balık pazarı ve sosyal alanlarla dolu çok özel bir mekan inşa ettiklerini kaydetti. Şirin Pazar’ın birçok mahalleye hizmet vereceğini vurgulayan Başkan Tekintaş, en kısa süre içerisinde de pazarın açılışının yapılacağını vurguladı.

Bir diğer yeni pazar alanı Karşıyaka Pazar’da inceleme gezisi gerçekleştirilen yerlerden bir tanesi oldu. İnşaatı hızla süren Karşıyaka Pazar’ın mevcut Rus Pazarı’nın alternatif mekanı olacağını ve Akyazı Mahallesindeki alanın mezbelelikten kurtulacağını dile getiren Başkan Tekintaş, 40 işyeri, yeraltı tuvaletleri ve otoparka sahip olan pazarın Karşıyaka Mahallesinin çehresini değiştireceğinin söyledi.

ALTINORDU’DA MODERN VE GÜVENLİ PARKLAR İNŞA EDİLİYOR

Şirin Pazar ve Karşıya Pazar projelerinin ardından bir sonraki durak Durugöl Mahallesinde yetişkinler ve çocuklar için inşa edilen ve tamamı ahşap oyun gruplarından oluşan Şehit Sefa Kabakkaya Parkı ziyaret edildi. Park incelemesinin ardından parklarla ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, göreve geldikleri günden bu yana park ve yeşil alan çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve bu kapsamda Altınordu’ya birçok yeni park kazandırdıklarını belirtirken parkların güvenliği içinde her bir parka güvenlik kamera sistemi yerleştirdiklerini dile getirdi.

ŞEHRİN EKONOMİSİNE KATKI SUNAN PROJELER GÜN SAYIYOR

Altınordu Belediyesi’nin önemli projelerinden olan ve DOKAP ile işbirliği içerisinde bir birine endeksli olarak inşa edilen Yumurta Paketleme, Soğuk Hava Deposu ve Yem Kırma Tesisi gezi kapsamında incelemesi yapılan alanlar arasında yer aldı. İlk olarak Kayabaşı Mahallesinde bulunan Soğuk Hava Deposu ve Yem Kırma Tesisi gezildi. Burada iki proje hakkında bilgi veren Başkan Tekintaş, Soğuk Hava Deposu ve Yem Kırma Ünitesi’nin Ordulu üreticilere büyük katkılar sağlayacağını kaydetti. Soğuk Hava Deposu’nun maksimum 800 ton ürün depolama alanına sahip olacağını söyleyen Başkan Tekintaş, Yem Kırma Ünitesi ile de hem organik hem de ucuz yem üretimine katkı sağlayacaklarının müjdesini verdi.

Kayabaşı Mahallesinde projelerin anlatılmasının ardından Akçetepe Mahallesi Yumurta Paketleme Tesisinde de incelemelerde bulunuldu. Her projede detaylı bilgiler vererek kamuoyunun bilgi sahibi olmasına imkan sağlayan Başkan Tekintaş, Yumurta Paketleme Tesisi ile ilgili yaptığı bilgilendirmelerde ise tesis ile birlikte organik yumurta üretimine katkı sunacaklarını açıkladı. Altınordu ilçesinde 80’e yakın organik yumurta üreticisi olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, bu üreticilerin günlük ürettiği 30 bin yumurtanın Yumurta Paketleme Tesisi aracılığı ile paketlenerek pazarlanacağını vurguladı.

YAŞLI YAŞAM MERKEZİ’NDE SONA GELİNDİ

Ekonomiye katkı sunan projelerin incelenmesinin ardından gezi Cumhuriyet Mahallesinde devam etti. Burada yaşlılar için inşa edilen Yaşlı Yaşam Merkezi binası gezildi. Meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve basın mensuplarına Yaşlı Yaşam Merkezi hakkında bilgiler sunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, merkezin yaşlıların dolu dolu zaman geçirecekleri bir alan olacağı ifadelerini kullandı. Yaşlı Yaşam Merkezi hakkında teknik bilgilere de yer veren Başkan Tekintaş, merkezin bin 100 metrekare kapalı alana sahip olacağını ve içerisinde çok amaçlı salon, lokal, okuma salonu, mescit, servis mutfağı, Temel Sağlık Hizmetleri, psikodontek uygulamaları, hasta dinlenme odası, mobil evde bakım, idari birimler mesleki beceri atölyeleri, fitness, spor salonu ve dinlenme odası olacağını belirtti.

KADINLAR LOKALİ VE MUHTARLIK EVLERİ İNŞA EDİLİYOR

Cumhuriyet Mahallesinde yapılan incelemelerde ayrıca Kadınlar Lokali ve Muhtarlık Evi’de gezilen yerler arasında yer aldı. Proje ile ilgili açıklamalarda buluna Başkan Tekintaş, Kadınlar Lokali ve Muhtarlık Evi projesinin mahallelere sosyal mekanlar kazandırmak adına özel bir proje olduğunu vurgusunu yaptı. Başkan Tekintaş, özellikle kadınlar için sosyal alanları sahip olacak bu projelerin ilerleyen dönemde diğer mahallelerde de yapılacağının müjdesini verdi.

MOSTAR KÖPRÜSÜ, ALTINORDU’NUN GÖZDE MEKANI OLUYOR

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş öncülüğünde Meclis üyeleri, STK temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile düzenlenen gezinin son durağı Altınordu Belediyesi’nin prestij projelerinden olan Mostar Köprüsü oldu. Başkan Tekintaş burada Mostar Köprüsü’nde yapılacak olan düzenleme çalışmaları ve gerçekleştirilen gezi programı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Mostar Köprüsü’nde oluşturulan mendireklerle denizin koruma altına alındığını vurgulayan Başkan Tekintaş, “Mostar Köprüsü’ndeki sağ ve sol alanlarda bulunan alanları yeşil alan olarak ortaya çıkararak çok özel ve güzel bir mekanı ortaya çıkarmış olacağız. Proje kapsamında mendirekler üzerinde seyir terası olarak kullanabileceğimiz bir alan inşa etmeyi arzu ediyoruz. Ayrıca alan üzerinde yaptığımız proje çalışması kapsamında sembollerimizden olan fındık ve mantar figürleri ile ilgili bir çalışma gerçekleştireceğiz. Projenin hazırlanmasının ardından vatandaşlarımıza bir referandum ile soracağız ve uygun görülürse uygulamasını gerçekleştireceğimiz bir çalışma yapacağız. Bu çalışmaların tamamlanması ile Mostar Köprüsü alanını hem bir sosyal mekana hem de seyir terası haline getirmeyi planlıyoruz” dedi.

KATILIMCILAR GEZİDEN VE YAPILAN HİZMETLERDEN MEMNUN KALDI

Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen proje inceleme gezisine yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılan İstanbul Altınordulular Dernek Başkanı Fikret Aydınhan, çok verimli bir gezi yaşadıklarını söyledi. Altınordu’ya çok önemli projeler yapıldığını ifade eden Aydınhan, kendilerine her platformda değer verdiği ve yalnız bırakmadığı için de Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkürlerini iletti.

Programa katılan ve muhtarlar adına söz alan Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Temel ise konuşmasında yaşanabilir bir Altınordu için yoğun çaba gösteren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın çok özel çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti. Son 5 yılda Altınordu’da önemli değişimler olduğunu aktaran Temel, çalışmalarından dolayı Başkan Tekintaş’a muhtarlar adına teşekkür etti.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş öncülüğünde düzenlenen ve Altınordu Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin anlatıldığı gezi programı yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: