• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Başkan Tekintaş, 5 Yılın Ardından Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirmiş Olacağız

Başkan Tekintaş, 5 Yılın Ardından Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirmiş Olacağız

Altınordu Belediyesi, Ramazan ayında düzenlediği mahalle iftarları kapsamında Alınca Mahallesi’ne kurduğu iftar sofrası ile Alisayvan ve Gökömer Mahallesi sakinlerini aynı sofrada buluşturdu. Altınordu Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde gerçekleştirdiği iftar buluşmaları devam ediyor. Bu kapsamda yapılan iftar etkinlikleri kapsamında kardeşlik sofrası Alınca Mahallesine kuruldu. Alınca Mahallesi Merkez Cami yanına kurulan iftar sofrası aynı zamanda […]

Altınordu Belediyesi, Ramazan ayında düzenlediği mahalle iftarları kapsamında Alınca Mahallesi’ne kurduğu iftar sofrası ile Alisayvan ve Gökömer Mahallesi sakinlerini aynı sofrada buluşturdu.

Altınordu Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde gerçekleştirdiği iftar buluşmaları devam ediyor. Bu kapsamda yapılan iftar etkinlikleri kapsamında kardeşlik sofrası Alınca Mahallesine kuruldu. Alınca Mahallesi Merkez Cami yanına kurulan iftar sofrası aynı zamanda Alisayvan ve Gökömer Mahalle sakinlerini de ağırladı. Vatandaşların ilgisinin yoğun olduğu iftar etkinliğine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı.

“Ramazan Ayını Vatandaşlarımızla Geçiriyoruz”

Düzenlenen iftar etkinliğine katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş program öncesi iftara katılan Alınca, Alisayvan ve Gökömer Mahalle sakinleri ile selamlaşarak sorunlarını dinledi. Gerçekleştirilen iftar etkinliğinde bir konuşma gerçekleştiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, tüm Ramazan ayı boyunca vatandaşlarla birlikte oruç açtıklarını söyledi. Ramazanın birlik ve beraberliğini hep birlikte yaşadıklarının altını çizen Başkan Tekintaş, “Ramazan ayında asıl olan zengin fakir demeden aynı sofrada bulaşabilmek, asıl hedefimiz buydu ve bu hedef çerçevesinde Ramazan ayının tümünü vatandaşlarımızla birlikte geçiriyoruz” dedi.

“Vatandaşlardan Aldığımız Destek ile Çalışmalarımız Devam Ediyor”

Konuşmasında Alınca Mahallesi ve çevre mahallelerde yapılan çalışmalara değinen Başkan Tekintaş, Alınca Mahallesine ilerleyen günlerde yeni beton yol yapılacağının müjdesini verdi. Eskiye oranla imkanların arttığını, daha kapsamlı ve geniş bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Tekintaş,”Alınca yolunda 3-4 adet makina aynı anda çalışacak deseler kimse inanmazdı. Çünkü geçmişte mahalle muhtarları bir tane makinayı çalışma yapması maksadıyla almak için büyük çaba gösteriyorlardı. Şimdi bu durumlar yok, artık çalışma yaptığımız yerlerde yolun standartlarını yükselterek bir değil birçok iş makinası ile çalışıyoruz. Sizden aldığımız, milletimizden aldığımız destek ile bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Alınca da bu zamana kadar yaptığımızın dışında 3 kilometre daha beton yol yapacağız. Bu sayede mahallelerin merkez noktalarla ulaşımını kolaylaştırmış olacağız” diye konuştu.

“5 Yılın Ardından Söz Verdiğimiz Çalışmaları Tamamlamış Olacağız”

Göreve geldikleri günden bu yana verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini vurgulayan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 5 yılın ardından verilen sözlerin tamamlanmış olacağını belirtti. Alınca Mahallesi ve Turnasuyu havzasında bulunan birçok mahallenin merkez ile olan ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla bin 600 metrelik alanda çalışma başlatacaklarını aktaran Başkan Tekintaş, “2019 yılına doğru giderken 2014 yılında çıktığımız bu yolda 5 yıllık süre içerisinde söz verdiklerimizin yerine geldiğini göreceksiniz. Biz mahallelerimizin boşalmaması yaz-kış aynı kalmasını istiyoruz. Ayrıca kolay ulaşım olması açısından Saraycık ile Alınca arasında bağlantı yaptığımız yeri Turnasuyu Irmağı’ndan itibaren bağlamaya başlıyoruz. Orada bulunan bin 600 metrelik yol bir hafta içerisinde başlamış olacak ve Saraycık’a en yakın mesafede ulaşmış olunacak. Bu sayede şehir merkezine, havalimanına ve havzada bulunan mahallelere kolayca ulaşım sağlanabilecek” şeklinde konuştu.

Düzenlenen iftar programı yapılan duaların ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır