• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
BAŞKAN HATİPOĞLU, “ALLAH’A BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN”

BAŞKAN HATİPOĞLU, “ALLAH’A BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN”

İlçelerdeki yatırımların değerlendirildiği toplantılar kapsamında Kumru ilçesinden gelen heyetle bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, “Hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi hizmetlerimiz artarak devam edecek“ dedi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başta olmak üzere, Kumru Belediye Başkanı Murat Hatipoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları […]

İlçelerdeki yatırımların değerlendirildiği toplantılar kapsamında Kumru ilçesinden gelen heyetle bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, “Hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi hizmetlerimiz artarak devam edecek“ dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başta olmak üzere, Kumru Belediye Başkanı Murat Hatipoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı toplantı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
BAŞKAN YILMAZ, “YOL YATIRIMLARININ TOPLAMI 20 MİLYON TL’Yİ GEÇECEK”
Başkan Yılmaz, Kumru ilçesinin sunulan hizmetlerle birlikte yeni bir döneme girdiğini belirterek üç yıllık sürecin sonunda 21.30 km sıcak asfalt, 51.50 km sathi asfalt kaplama ve 4.30 km beton yol ve 308 km stabilize yol yapıldığını, 20.80 km yeni yol açarak genişletme çalışması yürütüldüğünü ve 3.020 m3 de taş duvar inşaatının gerçekleştirildiğini ifade etti. Bu çalışmalar için 14 milyon 750 bin TL’lik yatırım yapıldığına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Bu yatırımlarla birlikte diğer ilçelerimizde olduğu gibi Kumru’da da yaşayan hemşehrilerimiz, Avrupa standartlarında yollara kavuşmaya başladı. 2017 yılında da hizmet kervanımız yol almaya devam edecek. Bu doğrultuda 14.50 km sıcak asfalt, 42.50 km sathi asfalt kaplama, 2.50 km beton yol, 52 km stabilize yol ve 5.50 km de yol açma ve onarım çalışması planlıyoruz. Hayata geçireceğimiz bu yatırımlar için 6 milyon TL’lik bütçe ayırdık” diye konuştu.
Başkan Yılmaz, Kumru ilçesindeki meydana “Kültür Merkezi ve Kent Meydanı” adında ve altında otoparkı bulunan yeni bir projenin hazırlanacağının müjdesini verdi.
İÇME SUYU VE KANALİZASYON İÇİN HARCAMALAR 22 MİLYON TL’Yİ BULACAK
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kumru ilçesine geride bırakılan 3 yıllık süreçte 39.7 km’lik içme suyu ve kanalizasyon hattı inşaatı karşılığında toplam 8 milyon 250 bin TL’lik yatırım gerçekleştirirken, 2017 yılında 95 km’lik çalışma karşılığında 13 milyon 750 bin TL’lik bütçe ayırdı. Hizmete giren ve planlananlarla birlikte toplam 22 milyon TL’yi bulacak yatırımlar, ilçenin su ve kanalizasyonda yaşadığı sorunları ortadan kaldıracak.
BAŞKAN HATİPOĞLU, “ALLAH’A BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN”
Kumru Belediye Başkanı Murat Hatipoğlu, gerçekleştirilen yatırımlar için Başkan Enver Yılmaz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Kumru Belediyesinin bütçesi yaklaşık 10 milyon TL. Bu bütçenin tamamını yol çalışmalarına aktarsak da Büyükşehir Belediyemizin sunduğu hizmetleri verme şansımız yoktu” dedi. Kumru’nun toplamda 1000 km’lik yol ağının bulunduğuna dikkat çeken Başkan Hatipoğlu, ilçede yapılan su yatırımlarının belki 30 yılda tahsil edilemeyeceğini söyleyerek, “Göreve geldiğimizde belki de 30 km’lik sağlıklı yolumuz yoktu ancak Büyükşehirimizin verdiği hizmetle mahalle ve grup yollarımızın büyük bir bölümü yapıldı ve çalışmalar devam ediyor. İnşallah önümüzdeki süreçte bu hizmet sayfamızı en güzel şekilde tamamlayacağız. Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki ilçemize sunulan bu hizmetler Sayın Başkanımız Enver Yılmaz’ın öncülüğünde bizlere nasip oldu” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır