• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Başkan Enver Yılmaz, Günü Kurtarmayı Değil, Geleceği Planlıyoruz

Başkan Enver Yılmaz, Günü Kurtarmayı Değil, Geleceği Planlıyoruz

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü mecliste Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, “Kış ayları boyunca hummalı bir şekilde devam eden altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarımızın yaza kadar tamamlanması için yoğun bir gayret gösteriyoruz. Tüm bu çalışmaların ardından ortaya çıkacak konforu yaz aylarında hep birlikte […]

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü mecliste Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, “Kış ayları boyunca hummalı bir şekilde devam eden altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarımızın yaza kadar tamamlanması için yoğun bir gayret gösteriyoruz. Tüm bu çalışmaların ardından ortaya çıkacak konforu yaz aylarında hep birlikte yaşayacağız. Biz günü kurtarmayı değil, geleceği planlıyoruz” dedi.

“FATSA CUMHURİYET MEYDANI HAYATA GEÇİYOR”

Gündem maddelerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesinin yatırım ve projelerinin de ele alındığı toplantıda çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi veren Başkan Yılmaz, Fatsa ilçesinde hayata geçirilecek Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin hazırlık sürecinde sonuca yaklaştıkları müjdesini vererek, “Projesini hazırladığımız ve kamuoyuyla paylaştığımız Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nın kamulaştırılma işlemleri devam ediyor. Şimdiye kadar çözülemeyen ve Fatsalı hemşehrilerimiz tarafından büyük bir umutla beklenen bu husus, Büyükşehir Belediye Meclisinin bana verdiği yetkiyle artık sorun olmaktan çıkıyor. Mevcut alanda bulunan 6 binanın ise kamulaştırılma çalışmaları devam ediyor. 100’e yakın hissedarla görüştük. Kamulaştırma bedeli olarak yaklaşık 15 milyon TL’lik ödemeyi 1 yıl içerisinde yapacağız. Projemizin yatırım bedeli de 15 milyon TL olacak. Anlaşılacağı üzere Fatsa Cumhuriyet Meydanı Projemiz, bize yaklaşık 30 milyon TL’ye mal olacak. 1 ay içerisinde devralacağımız binaların yıkım çalışmasına başlayacağız” diye konuştu.

“FATSA MEZBAHASI BÖLGEDE ÖRNEK OLACAK ”

Fatsa mezbahasının ihalesinin yapıldığını da belirten Başkan Enver Yılmaz, “Fatsa ilçemizde çok önemli gördüğümüz bir diğer projemiz de mezbaha yapım işidir. Kısa bir süre önce ihalesini yaptığımız mezbaha projemiz, faaliyete geçtiğinde burada tam 250 kişi burada çalışacak. Fatsa mezbahası, benzeri Amasya’da bulunan, standartları yüksek olan ve bölgenin en önemli mezbahalarından biri olacak. İnşallah kısa bir süre içerisinde çalışmalara başlayacağız” dedi.

“DIŞ CEPHEDE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR”

Altınordu ilçesinde başlatılan ve ilk etabı tamamlanan Dış Cephe İyileştirme Projesi’nin ikinci etabının da ihalesinin yapıldığını belirten Başkan Yılmaz, “Bilindiği üzere pilot bölge olarak seçilen Altınordu ilçemizde Rus Pazarı ile Adliye binası arasındaki bölgede ilk etap çalışmalarını tamamladık. İkinci etabın ihalesiyle birlikte 250’ye yakın binanın dış cephesi iyileştirilecek. Fatsa ve Ünye ilçelerimizde de aynı çalışmaları hayata geçireceğiz. Proje ve ihale doğrultusunda, 180 gün gibi kısa bir sürede iş teslim ediliyor. Artık Ordu sınırlarımız içerisinden geçen vatandaşlarımız, sahil yolu boyunca çirkin bir görüntüye rastlamayacak. İlimiz farklılığını burada da hissettirecek” şeklinde konuştu.

“BİR DEFAYA MAHSUS YAPACAĞIMIZ ALTYAPI SORUNSUZ OLACAK”

Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü altyapı çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, “Bir defaya mahsus yapacağımız altyapı sorunsuz olacak” dedi. Sürdürülen çalışmaların yaza kadar bitirilmesinin planlandığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Altyapı çalışmalarının çevreye rahatsızlık verdiğiyle ilgili bazen şikâyetler alıyoruz ancak şunun iyi bilinmesi lazım. Biz bu çalışmaları yaz dönemine kadar bitirmek istiyoruz ve bu nedenle yoğun bir çalışma temposu sergiliyoruz. Özellikle Altınordu ilçemizde Rıhtım ile Soya arasındaki yaklaşık 5 km’lik sahil bandında içerisinde bisiklet ve koşu yolu ile ve yürüyüş yollarının da bulunduğu bir projeyi hayata geçiriyoruz.  Soya ile Yeni Sanayi kavşağı arasındaki yol da sıcak asfaltla kaplanacak. Prestij projemizin konforunu, inşallah yaz aylarında hep birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

“GENÇLİK VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞI KURULDU”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin teşkilat şemasında yapılacak değişikliğin de görüşüldüğü meclis toplantısında Başkan Enver Yılmaz, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı adında yeni bir daire başkanlığının kurulduğunu ifade etti. Başkan Yılmaz, “Muhtarlık ve Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bundan sonra iki ayrı başkanlık olarak faaliyetlerine devam edecek. Muhtarlık ve Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı altında bulunan Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlandı. Yapılan düzenlemeyle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan judo, tekvando, güreş, tenis ve futbol kulüplerine ilave olarak farklı branşlarda yeni takımlar kuracak ve daha profesyonel şekilde faaliyet gösterilmesini sağlayacağız” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, bir sonraki meclis toplantısını 11 Nisan 2017 Salı günü gerçekleştirecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır