Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Enver Yılmaz, Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

Başkan Enver Yılmaz, Berat Kandiliniz Mübarek Olsun
  • GENEL / SİYASET
  • 09 Mayıs 2017
  • Başkan Enver Yılmaz, Berat Kandiliniz Mübarek Olsun için yorumlar kapalı
  • 236 KEZ OKUNDU
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
“Berat gecesi, diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlık sebebimizi yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür etme imkânı kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir” diyen Başkan Enver Yılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi:
Sonsuz merhamet sahibi Allah’ın affına sığınarak bağışlanma dilenmesi için fırsat sunan Berat Kandili, insanlar arasındaki dargınlık ve küskünlükleri gidermek ve kırılan kalpleri onarmak için de bir fırsattır.
Zaman zaman ihmal ettiğimiz kulluk vazifemizin farkına vardığımız, kendimize çekidüzen verdiğimiz ve Cenab-ı Hakk’la olan ilişkilerimizi yeniden tanzim etme fırsatı bulduğumuz bu kutsal geceleri en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.
Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlık sebebimizi yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür etme imkânı kazandırır. Allah’ın bizlere rahmet ve bereketini kat kat artırdığı kandil geceleri, güzel amellerle içini doldurabildiğimiz, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönelebildiğimiz ölçüde bizim için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacaktır.
İşte bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’nde, gönül huzuruyla kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Berat Kandili’nin milletimizin, memleketimizin ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: