Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Enver Yılmaz, 2018’e Sıfır Borçla Giriyoruz

Başkan Enver Yılmaz, 2018’e Sıfır Borçla Giriyoruz
  • EKONOMİ / GENEL / SİYASET
  • 14 Aralık 2017
  • Başkan Enver Yılmaz, 2018’e Sıfır Borçla Giriyoruz için yorumlar kapalı
  • 356 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, “Hayata geçen hizmetlerimiz ve devam eden projelerimizin tamamlanmasıyla birlikte Karadeniz’in parlayan yıldızı olmaya devam edeceğiz. Halkımızın verdiği destek, çalışmalarımızdaki en büyük enerjimizdir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıda, ihtisas komisyonlarından gelen raporlar ile dairelerden gelen teklifler görüşüldü.

BAŞKAN YILMAZ, “320 MİLYON TL BORÇ DEVRALMIŞTIK”

Gündem maddelerine geçmeden önce Başkan Enver Yılmaz, Meclis üyelerine yaptığı açıklamada Ordu Büyükşehir Belediyesinin bugün itibarıyla sıfır borçla hizmetlerini yürüttüğünü söyledi. 320 milyon TL’lik borç ile devraldıkları Büyükşehir Belediyesini bugün itibarıyla sıfır borçlu bir hâle getirdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “2014 yılında 200 milyon TL eski Ordu Belediyesinden ve 100 milyon TL de ilçe belediyelerinden gelmiş olup, toplam 320 milyon TL’lik borç ile devraldığımız Büyükşehir Belediyemizin borçlarını bugün sıfırladık. Geride bıraktığımız üç buçuk yıl içerisinde 360 milyon TL yola ve 150 milyon TL su ve kanalizasyona yatırım yapmamıza rağmen, 2017 yılı itibarıyla Büyükşehir Belediyemizi borçsuz hâle getirdik” dedi.

“HALKIMIZIN DESTEĞİ EN BÜYÜK ENERJİMİZDİR”

Artık kararları daha rahat bir şekilde alabildiklerini ve yatırım planlamalarını da sorunsuz bir şekilde yürüttüklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Biz kendi ayaklarımız üzerinde durabilen, Türkiye’de ölçeğinde en iyi hizmetleri veren bir Büyükşehir Belediyesiyiz. Bize bu süreçte destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Geride bıraktığımız 3,5 yıl içerisinde geleceğin Ordu’sunu inşa etmek için var gücümüzle çalıştık. Hayata geçen hizmetlerimiz ve devam eden projelerimizin tamamlanmasıyla birlikte Karadeniz’in parlayan yıldızı olmaya devam edeceğiz. Halkımızın verdiği destek, çalışmalarımızdaki en büyük enerjimizdir. Ordu’da değişim ve dönüşüm devam edecek ” diye konuştu.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Meclis toplantısı, 11 Ocak 2018 tarihinde saat 14.00’te toplanmak üzere sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: