• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Başkan Engin Tekintaş, Daha Güçlü Türkiye İçin “EVET”

Başkan Engin Tekintaş, Daha Güçlü Türkiye İçin “EVET”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile kalıcı istikrarın garanti altına alınacağını, vesayetin ortadan kalkacağını, hızlı işleyen bürokrasi ve hızlı büyüme olacağını ifade etti.  Başkan Engin Tekintaş, yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için,AK Parti Altınordu ilçe Başkanı İbrahim Hekim, İlçe Yönetimi ve AK Partili Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte; Aydınlık,Bahriye,Ortaköy,Hürriyet,Cumhuriyet,Tepeköy ve Kayabaşı […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile kalıcı istikrarın garanti altına alınacağını, vesayetin ortadan kalkacağını, hızlı işleyen bürokrasi ve hızlı büyüme olacağını ifade etti. 


Başkan Engin Tekintaş, yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için,AK Parti Altınordu ilçe Başkanı İbrahim Hekim, İlçe Yönetimi ve AK Partili Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte; Aydınlık,Bahriye,Ortaköy,Hürriyet,Cumhuriyet,Tepeköy ve Kayabaşı mahalle sakinleri ile Gerce mahalle meydanında bir araya geldi.

“Daha Güçlü Bir Türkiye”

16 Nisan’da yapılacak referendum ile Türkiye’nin daha fazla büyüyeceğini ifade eden Başkan Engin Tekintaş “ Avrupa ülkeleri ülkemizde yapılan her yeni yatırıma karşı çıkıyorlar. Bu seçim onlara ülkemiz üzerinde oynadıkları yada oynamaya çalışacakları pis oyunlara en güzel cevap olacaktır. Ülkemiz 16 Nisan tarihinde daha güçlü ve şaha kalkacatır” dedi.

“16 Nisan Ülkemiz İçin Önemli”
16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halkoylaması için neden ‘evet’ diyeceklerini anlatan Başkan Tekintaş, yeni sistemle kalıcı istikrarın garanti altına alınacağını, vesayetin ortadan kalkacağını, hızlı işleyen bürokrasi ve hızlı büyüme olacağını ifade etti. Meclis’in doğrudan belirlenmesi ile milli iradenin daha da güç kazanacağını ifade eden Tekintaş, “Yeni sistemle Meclis için ayrı, Cumhurbaşkanı için ayrı oy verilecek. Bu hükümet modeli ile Meclisimizin ve milletvekillerimizin güç kazandığı bir sistem olacak. Cumhurbaşkanlığı milletin makamı olarak tescillenmiş olacak. Yasama yetkisi Meclis’e verilecek. Hükümetler tasarı gönderemeyecek. Kanunlarla ilgili her şey Meclis kontrolünde olacak. Meclis ilk defa HSYK’ ya üye seçecek. Halkın temsil gücü artacak. Güçlü yasama, güçlü meclis, güçlü icraat olacak” dedi.

“Millet Daha da Güçlenecek”

Vatandaş 16 Nisan’da hızlı işleyen bir idareye, bürokrasiye ve ekonomiye ‘evet’ diyeceğini vurgulayan Başkan Engin Tekintaş, “Daha az bürokrasi, daha hızlı büyümeye olacak. Kararnamelerle hızlı düzenleme imkanı oluşturulacak. Refah ve huzur seviyesi daha da artacak. Ekonomide olduğu gibi, güvenlik politikaları da hız kazanacak. Terörle mücadele, huzura güç verecek. Birlik ve huzur pekişecek. Merkez siyaset güçlenecek. Devlet değil, milletin merkezi güçlenecek. Siyasette uzlaşma, diyalog kültürü gelişecek” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır