Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Çelenk, Darbe kalıntısı Yönetmeliğe Uymama Kararımız Devam Ediyor

Başkan Çelenk, Darbe kalıntısı Yönetmeliğe Uymama Kararımız Devam Ediyor
  • EĞİTİM / GENEL
  • 19 Eylül 2017
  • Başkan Çelenk, Darbe kalıntısı Yönetmeliğe Uymama Kararımız Devam Ediyor için yorumlar kapalı
  • 338 KEZ OKUNDU

Ordu Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İsmail Çelenk, kamu görevlilerine yönelik kısıtlama ve yasakların da kaldırılması için ‘serbest kıyafet eyleminin kamu görevlileri kılık-kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar devam edeceğini açıkladı.

Ordu Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İsmail Çelenk yaptığı açıklamada ” – Eğitim-Bir-Sen Genel Yönetim Kurulu, 15 Mart 2013 tarihinde hayata geçirdiğimiz sivil itaatsizliğin bütün hedeflerini gerçekleştirmek üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik’in 5. maddesinde hâlâ hükmünü sürdüren sınırlama ve yasaklara son verilmesi yönünde düzenleme yapılmasını sağlamak için 14 Eylül 2017 tarihinden itibaren kamu görevlilerinin, kamu hizmetlerini söz konusu yönetmelikteki sınırlama ve yasaklara uymaksızın, toplumun değerlerine, genel kabul görmüş kılık-kıyafet şekillerine uygun olmak şartıyla belirleyecekleri kılık-kıyafetle yerine getirmelerine karar vermiştir.
Darbe kalıntısı, demokrasiye ve insan haklarına aykırı, insanların kişisel özgürlüklerine boyunduruk takan kılık-kıyafet yönetmeliğinin kaldırılması için başlattığımız sivil itaatsizlik eylemi, talebimiz karşılanıncaya kadar devam edecektir.

Kılık-kıyafet özgürlüğünün darbe kalıntısı yönetmeliğin boyunduruğundan kurtarılması konusunda Millî Eğitim Bakanlığı’na da önemli bir görev düşmektedir. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda görev yapanlar, mesai saatleri içinde ve resmi görevlerinin ifasında, mevcut yönetmelik hükümlerine bağlı kalmaksızın, milletimizin değerlerine aykırı olmamak kaydıyla kılık-kıyafetlerini serbestçe seçebilmelidir.”
Sendika olarak, kamu görevlilerine yönelik kısıtlama ve yasakların da kaldırılması amacıyla başlatılan sivil itaatsizlik eylemine devam kararı aldıklarını ve kamu görevlileri kılık-kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar bu eylemin devam edileceği vurgulandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: