• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
Başkan Akarsu, Üreticilerimiz Rahat Olsun

Başkan Akarsu, Üreticilerimiz Rahat Olsun

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, hafta sonu Ordu’ya gelen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye “Fındık Raporu” verdi. Başkan Selami Akarsu, Fındık fiyatlarında meydana gelen fiyat dalgalanmaları ile ilgili Başbakan Yardımcısı Canikli ile bir dizi görüşmeler yaptığını ve fındık fiyatlarında düşüşün devam etmesi durumunda mutlaka müdahale edileceğini söyledi. “ÜRETİCİLERİMİZ RAHAT OLSUN” Başkan Selami Akarsu, konuyu şu […]

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, hafta sonu Ordu’ya gelen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye “Fındık Raporu” verdi.

Başkan Selami Akarsu, Fındık fiyatlarında meydana gelen fiyat dalgalanmaları ile ilgili Başbakan Yardımcısı Canikli ile bir dizi görüşmeler yaptığını ve fındık fiyatlarında düşüşün devam etmesi durumunda mutlaka müdahale edileceğini söyledi.

“ÜRETİCİLERİMİZ RAHAT OLSUN”

Başkan Selami Akarsu, konuyu şu şekilde değerlendirdi; “Şu anki tablo iyi bir tablo değil. Sayın Bakanımıza bu konuyu ilettik. Bunu özellikle belirttim. Bu süreçte “Fiyatlar daha da aşağıya doğru indiği takdirde müdahale edeceğiz” dedi.  “Üreticilerimizi hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğiz” dedi. Net bir şekilde söyledi. Mutlaka “Müdahale edeceğiz” dedi. İnşallah takip edeceğiz, üreticilerimiz rahatlayacak bu konuda. Sayın Bakanımıza; Serbest piyasa kurulduğunda işleyişin güzel olduğunu, fiyatların belli bir rakamın altına hiç düşmediğini, şu anki süreçte, ihracatın tekele dönüşmesi sonucu serbest piyasanın işlemediğini, fındığın ihracatının İtalyan bir firmanın eline geçtiğini söyledik. Kendilerine bir dosya hazırlayıp sunduk. Daha önce de Numan Kurtulmuş Bakanımıza da bir dosya sunmuştuk. Süreci gerçekten iyi takip ediyoruz. Üreticimizin ağzıyla diliyle o şekliyle anlattık bunu. Açıklamalarını net yaptılar. Mutlaka müdahale yapacağız dediler”

LİSANSLI DEPOCULUK, EMANET SİSTEMİ ORTADAN KALDIRIR

 Lisanslı Depoculuk konusuna da değinildiğini söyleyen Başkan Selami Akarsu şöyle devam etti; “İstikrarlı fiyat konusunda, Lisanslı Depoculuk bu işin bir ayağıydı. Emanetçiliğin de önüne geçiliş olacak. Bu güzel bir çözüm. Fındığın fiyatında net bir çözüm değil ama, emanet sorunu ortadan kalkmış olacak. Stok sorunu ortadan kalkmış olacak. Fındık için Ankara’ya gittik orada görüştük. Burada Ordu’da Milletvekillerimizin, Ziraat Odası Başkanlarımızın katılımıyla bir toplantı yaptık. Bakanlarımız ile görüştük. Cumhurbaşkanımız ile tekrar bu konuyu görüşeceğiz. Vekillerimiz, Bakanlarımız bu işin üzerinde duruyorlar. Bunu bu  samimiyeti birebir gördük. Biz bu işten umutluyuz. Ben her iki Bakanımıza, Milletvekillerimize emeği geçen her kese teşekkür ediyorum. Üreticilerimiz şu anki noktadan memnun olmamaya bilirler, umutsuz olmasınlar. Fındık dosyası hükümetin en yetkili bakanlarının elinde, herkes notlarını aldı, üreticilerimiz rahat olsun. Üretici olarak fındığımızın bakımını iyi yapmalıyız. Özellikle belirtmek istiyorum. Emanete fındık vermesinler, bu işin asıl en büyük düşmanı bu olduğunu da unutmayalım.  Yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmalıyız. Kaliteli bir fındık çıkarırsak ortaya çok daha iyi olacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır