Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, Vali Yavuz Başkanlığında Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, Vali Yavuz Başkanlığında Yapıldı
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 30 Ocak 2018
  • Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, Vali Yavuz Başkanlığında Yapıldı için yorumlar kapalı
  • 390 KEZ OKUNDU
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.
Ordu Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Tolunay Başer, İl Sağlık Müdürü Ergün Yanmaz ve diğer kurul üyeleri katıldı.
Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, bağımlılıkla mücadele konusunda Ordu’da etkin bir mücadele  yürütüldüğünü söyledi.
Hükümetin, bağımlılıkla mücadele konusunda aldığı kararlar ve attığı adımlardan da bahseden Vali Yavuz, ülke genelinde uyuşturucu ile yapılan mücadelenin terörle yapılan mücadeleye eşdeğer olduğunu dile getirdi.
Ordu’da, dezavantajlı ve risk grubundaki öğrencilere yönelik bir çalışma başlatıldığını ifade eden Vali Yavuz, çalışma kapsamında risk gruplarının oluşturulduğunu kaydetti.
Belirlenen risk gruplarına yönelik bazı özel çalışmaların yapılacağını belirten Vali Yavuz, “Belirledigimiz risk gruplarına yönelik çalışmalarımız olacak. Dezavantajlı veya risk altındaki çocuklar için terapi olabilecek faaliyetlerimiz olacak” dedi.
“Biz, küresel güç olma iddiası olan bir toplumuz” diyen Vali Yavuz, “Biz, küresel güç olmak istiyoruz. Küresel güç olabilmemiz için de beşeri sermayemizi en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Bağımlılık başta olmak üzere gençlerimizi zehirleyen unsurlardan uzak tutmamız gerekiyor. Nesillerimizi kötü alışkanlıklardan muhafaza etmemiz gerekiyor ki, yolumuza devam edebilelim. Hedefimize ulaşabilelim” diye konuştu.
Toplantıda, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Çetin Gündoğdu da bağımlılıkla mücadele kapsamında Ordu’da yürütülen çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi.
Toplantıya katılan kurul üyeleri de bağımlılıkla mücadele konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Seddar Yavuz’a ve kurul üyelerine bilgi verdiler.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: